Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Slezina může za věčné přejídání. Zaměř se při detoxikaci právě na ni a chorobné chutě budou minulostí.

Vsaď na detox a zastav věčné přejídání

Detox
zdroj: Thinkstockphotos Detox
aktualizováno 16.03.2014, 00:00 | 16.03.2014, 00:00 | Krasna.cz/trm

Slezina může za věčné přejídání. Zaměř se při detoxikaci právě na ni a chorobné chutě budou minulostí.

Slezina je orgán zdánlivě nepotřebný. Pokud je z těla odebrána, například po autohavárii, může člověk bez větších omezení dál zcela normálně žít. Přesto může být slezina příčinnou mnoha onemocnění. Jak si to vysvětlit?

 

Logika detoxikační nauky a C.I.C. metody je odlišná. Slezina plní v organismu řadu důležitých funkcí, podílí se na krvetvorbě a je důležitým imunitním orgánem. Má mnoho společného s lymfatickou tkání, tedy také s mandlemi. Zdravá a toxinů zbavená slezina přispívá k vitalitě a fyzické síle člověka. A naopak, přítomnost toxinů ovlivňuje nejen chod samotné sleziny, ale také s ní souvisejících orgánů, což ostatně pozorovali už starověcí lékaři. Zbavit se toxinů ve slezině znamená tedy zbavit se řady zdravotních problémů.

 

Slezina je v rezonanci s pocity pozdního léta, tedy doby, kdy úroda dozrává, ovoce sládne a je připravené k ochutnání. S obdobím dožínek, lidových slavností a vinobraní. Slezina je totiž charakteristická právě tím, že vzbuzuje chuť na vše, co je sladké.

 

 

Podle starověkých mudrců ovlivňuje slezina svými toxiny další orgány a pochody v organismu, například peristaltiku zažívací trubice, lymfatický systém, činnost žaludku a slinivky břišní, sílu ve svalech, příjem potravy závislý na hladině glukózy v krvi, hormonální systém a další. Vzhledem k tomu, že souvisí i s hypofýzou, řídí v organismu také nejrůznější neurohormonální procesy. Vyčistit slezinu a orgány okruhu sleziny znamená obnovit samoregulující program, který má mimo jiné za úkol řídit v lidském těle látkovou výměnu.

 

Stejně tak jako v emocionálním horizontu souvisí slezina s neustálými myšlenkami na jídlo, na to, jak by se co dalo hospodárně využít a nemuselo se to vyhodit, tak v metabolických procesech souvisí s hospodařením přijaté potravy. Trávení člověka s přespříliš zatíženou slezinou tak bývá pomalejší, stejně jako přemýšlení, neboť organismus se snaží všechno využít a vyloučit skutečně jen to nepotřebné. V krajním případě může být zatížená slezina příčinou i chronické zácpy.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Džusová očistná dieta: Ploché břicho za víkend
7 největších mýtů o půstu! Detoxikujte správně
Jednodenní půst: Pro koho se hodí a komu uškodí?

 

Slezina souvisí s neustálým vnitřním přemýšlením, rozebíráním situací a připravováním si proslovů k různým situacím, které když nastanou, stejně se nedají použít. Má co dělat s věčnými starostmi, nezdravým zabýváním se problémy druhých lidí, neustálými diskusemi a probíráním cizích osudů. Tím, že očistíme slezinu, podstatně přispějeme ke zharmonizování této části lidské emocionality.

 

 

Slezinu očišťujeme zejména při následujících zdravotních problémech nebo životních pocitech:

 

• výsevy oparů
• afty
• opakované záněty středního ucha
• sklony k přejídání
• obezita
• hormonální nerovnováha
• žaludeční potíže
• pocity padání a propadávání se ve snu
• pocity těžkosti ve snu
• nutkavé myšlenky na jídlo
• pomalá peristaltika nebo zácpa

 

S detoxikací sleziny ti pomohou některá homeopatika nebo přírodní preparáty. V obchůdcích s přírodní kosmetikou a medicínou seženeš třeba preparát Joalis VelienHelp, určený na detoxikaci a harmonizaci funkce orgánů okruhu sleziny, nebo preparát Joalis WLHelp (z anglického Weight Loss – redukce hmotnosti) při snaze snížit nadváhu. Vsadit ale můžeš i na různé bylinné čaje: skvělou volbou je kopřiva, pelyněk, sedmikráska, krušina a kručinka, zeměžluč, puškvorec, chmel, vřes, kořen fialky a další.0 hlasů
Vaše hodnocení