Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zima je období, ve kterém se nejvíce tloustne. Pokud tomu chceš předejít, začni cvičit už teď. Nemusíš se potom omezovat v cukroví a ostatních pochutinách.

Vyčaruj si štíhlé bříško i v zimě

aktualizováno 24.11.2011, 18:09 | 24.11.2011, 00:00 | tej

Zima je období, ve kterém se nejvíce tloustne. Pokud tomu chceš předejít, začni cvičit už teď. Nemusíš se potom omezovat v cukroví a ostatních pochutinách.

Chceš si přes zimu udržet krásné a štíhlé bříško? Potom bys měla pravidelně cvičit už nyní. Dej si však pozor, abys opravdu cvičila svaly, které potřebuješ. Zapomeň na drastické diety a užij si zimu jako každý jiný. Pokud máš větší bříško, které ti nejde zhubnout, je to možná špatným držením těla. Postav se před zrcadlo z boku a postav se uvolněně. Jedině tak zjistíš, jestli je problém v tomhle. Pomůcky na cvičení, si také můžeš vybrat ze slevového portálu vybereme.cz.

 

Jaké cviky jsou nejlepší?

 

Mezi děvčaty kolují nejčastěji rady, že nejlepším cvikem na bříško jsou klasické sedy-lehy, ale úplně to není pravda. Sedy-lehy jsou sice velmi účinné, ale procvičí jen určité břišní svaly, a tak je vhodné trochu kombinovat. Pro každého jsou jiné cviky vhodné. Jaký se nejlépe hodí pro tebe zjistíš jednoduše. Prostě je budeš zkoušet, třeba každý den jiný cvik a který tě zmůže nejvíc, je nejlepší. Nezapomeň, že musíš cvičit jen břišní svaly a ne záda.

 

 

Simulace jízdy na kole

 

Tento cvik se bere jako nejefektivnější v boji s tukem na bříšku. Lehni si na záda na podložku, pokrč nohy do pravého úhlu a dělej pohyb jako při jízdě na kole. Napočítej do třiceti a povol na deset sekund. Pokračuj aspoň ve třech sériích. Postupem času můžeš série zvyšovat, ale určitě ne hned na začátku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Nemáš na fitko? Tip na super cvičení zadarmo

Pozor! Dietní potraviny, po kterých přibereš!

Zázračná proteinová dieta - zabiják kil

 

 

Sedy-lehy

 

Tento cvik není tak jednoduchý, jak si všichni myslí. Většina lidí ho provozuje špatně, kvůli čemu se ničí především záda. Lehni si na podložku a zapři se špičkami nohou třeba o skřínku. Ruce dej za hlavu nebo na prsa a pomalu se zvedej, až se čelem přiblížíš co nejblíže ke kolenům. Pamatuj na to, že při zvedání používáš pouze (!) břišní svaly.

 

Poloviční sedy-lehy

 

Začátek je stejný jako u klasických sedů-lehů, jen s tím rozdílem, že se nebudeš zvedat až ke kolenům. Místo toho se mírně nadzvedneš, až ucítíš tlak na bříšku a povolíš. Pro obojí platí, že začneš deseti sedy-lehy ve třech sériích. Postupem času zas můžeš zvyšovat počet opakování.

 

 

Šikmé sedy-lehy

 

Toto je jeden z mála cviků, který ti důkladně protáhne šikmé břišní svalstvo, na které se často zapomíná. Jenže bez protažení šikmých svalů, je tvá snaha k ničemu. Tento cvik je pro úplné začátečníky celkem náročný, když ho děláš pořádně, ale dá se zvládnout. Lehni si na záda, pokrč nohy v kolenou a špičky prstů se zapři o skřínku. Rukama podepři týl hlavy, zbytek bude probíhat podobně jako u sedů-lehů, jen s jedním rozdílem. Místo ke kolenům, se budeš natáčet na stranu. Zvedni se desetkrát na jednu stranu a povol, pak na druhou. Obě strany udělej celkem třikrát po deseti. Poslední série bývá celkem náročná, ale zkus to vydržet a svůj výkon neoslabuj.

 

Zkracovačky

 

Zkracovačky jsou podobné, jako předchozí cvik, jen s doplněním pohybem nohou. Lehni si na záda, nohy zvedni do výšky, ruce polož pod hlavu a zvedni pravý loket současně se skrčením levého kolene a obráceně. Vždy se loktem dotkni kolene a změň. Tentokrát strany střídej po jedné. Opět platí stejný počet deseti cviků na každé straně (tedy dohromady 20 dotknutí loktů a kolen), po třech sériích.

 

 

Jak spálím tuk?

 

Při běžném domácím posilování sice zpevníš svaly, ale tuk spálíš jen minimálně. K tomu potřebuješ trochu odlišný pohyb. Nejlepší volbou je rotoped, kolo, běh nebo jakákoliv forma sportu. Pokud to vhodně zkombinuješ se cvičením, dosáhneš svého výsledku velmi rychle. Rozhodně se nepřetěžuj a dobře zvaž své síly. Pro začátek ti bohatě postačí dvě hodiny týdně, rozdělené do dvou jakýchkoliv dnů a dvě hodiny sportování.
 5 hlasů
Vaše hodnocení