Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Na střední škole byla Lindsay Butler sportovně nadaná. Po skončení školy však ztloustla skoro na sto kilogramů. To ji donutilo vrátit se ke cvičení a nyní je z ní kulturistka. Ráda by svým příběhem inspirovala i ostatní dívky. Poradila, co je důle...

Z boubelky se stala kulturistka. Vystupte ze své komfortní zóny, radí

Z boubelky se stala kulturistka
zdroj: Instagram Z boubelky se stala kulturistka
aktualizováno 23.01.2019, 00:07 | 23.01.2019, 00:07 | Krásná.cz

Na střední škole byla Lindsay Butler sportovně nadaná. Po skončení školy však ztloustla skoro na sto kilogramů. To ji donutilo vrátit se ke cvičení a nyní je z ní kulturistka. Ráda by svým příběhem inspirovala i ostatní dívky. Poradila, co je důležité, když se rozhodnete pro změnu.

Pro sport měla vlohy, věnovala se atletice i různým dalším sportům. Když ale dodělala střední školu, změnila se Lindsay Butler k nepoznání. Zlom nastal, když její váha dosáhla skoro 100 kilogramů. 


Kila navíc změnila i její myšlení


Kromě vzhledu potřebovala Lindsay změnu také kvůli své psychice. Nadbytečná kila způsobovala, že byla neustále smutná nebo zbytečně unavená. Vůbec už to nebyla dívka plná energie, jakou bývala dřív.


Když zjistila příčinu, uvědomila si, že by zase ráda byla zdravá a šťastná. Jak sama řekla, přibírání na váze se dalo očekávat vzhledem k tomu, že přestala dělat jakýkoli sport. Inspirovala se u instagramových influencerek a znovu začala cvičit, tentokrát s osobním trenérem.

 

Z boubelky se stala kulturistka 5
(Foto: Instagram)

 

Jedla fast food a zhubla


Během prvních dvou let cvičení se jí podařilo zhubnout přes 30 kilogramů, přestože se nevzdala fast foodu a stále pila slazené nápoje. Nezdravého stravování se vzdala až poté, co ji zaujaly kondiční soutěže. Rozhodla se vytvarovat si postavu.


„Kromě vytvarovaných těl se mi navíc líbily ty zářivé bikini, které soutěžící nosily,“ přiznala, co bylo její silnou motivací. Když svůj plán oznámila trenérovi, vypracoval jí velmi přísný jídelníček. Začala tvrdě pracovat a stala se úspěšnou fitness závodnicí.

 

 

Z boubelky se stala kulturistka 4
(Foto: Instagram)


Každé ráno vejce


V jejím jídelníčku převažuje hlavně libové maso a zelenina, nesměly chybět ani vejce, které si dává každé ráno před tím, než se jde věnovat kardio cvičení. Poctivě trénuje pětkrát až šestkrát týdně, hodinu každé ráno.

 

Z boubelky se stala kulturistka 3
(Foto: Instagram)


Žádný alkohol, ale ani smoothie


Ke změně jejího životního stylu patřilo i to, že se musela absolutně vzdát alkoholu a slazených nápojů, které měla dřív tak ráda. Možná vás překvapí, že stejně tak nesmí pít ani mléčné koktejly nebo smoothie - obsahují zbytečně moc cukru. Přestože hodně cvičí, má zakázané také jakékoli energetické nápoje.

 

Z boubelky se stala kulturistka 2
(Foto: Instagram)


Navzdory viditelným výsledkům přiznala, že ji taková dieta moc nebaví. Zásadně musela přehodnotit svůj vztah k jídlu, hodně myslet na to, kdy a co jí, což občas stálo hodně přemáhání. Navíc jí stále stejné potraviny, výběr je bohužel o dost omezenější.


„Jídlo už není moje potěšení, ale něco, co mému tělu pomáhá v tréninku. To, jak se nyní stravuji, už nekazí moji snahu,“ prozradila. Dieta se jí ale určitě vyplatila. Své tělo nyní miluje a je na sebe velmi pyšná. A potěšení, které se jí nedostává z jídla, se jí o to víc dostává z pohybu a nové postavy.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kelly zhubla 24 kg, ačkoliv dále jedla to, co jí chutná. V čem spočívá ten trik?

PROMĚNA: Ve škole se jí za jejích 115 kg posmívali. Nyní nosí o pět čísel menší šaty a její postavu jí mnohé závidí

TEST: Jaký typ sportu je pro tebe ten pravý?


Co doporučuje Lindsay Butler?


Všem dívkám, které si přejí duševní nebo fyzickou změnu, doporučuje hlavně obklopit se lidmi, kteří je v tom budou podporovat. To znamená nezapomínat na přátele a rodinu.

 

Z boubelky se stala kulturistka 6
(Foto: Instagram)

 

Rozhodnutí změnit se totiž vyžaduje vystoupit ze své komfortní zóny a vložit energii do toho, co vás baví. Díky cvičení si Lindsay uvědomila, že je mnohem silnější, než se kdy domnívala. Našla totiž v životě cíl. A i když už ho v očích mnoha lidí dosáhla, má v záloze další: byla by šťastná, pokud by mohla být pro někoho inspirací.0 hlasů
Vaše hodnocení