Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jen malá redukce váhy a celulitida může zmizet. Aby ses zbavila začínající celulitidy, stačí shodit 7 kilo tuku.

Zatoč s celulitidou

Celulitida
zdroj: oficiální zdroj Celulitida
aktualizováno 16.01.2017, 00:05 | 16.01.2017, 00:05 | krasna.cz/doma.cz

Jen malá redukce váhy a celulitida může zmizet. Aby ses zbavila začínající celulitidy, stačí shodit 7 kilo tuku.

Krémy, skořicové zábaly, masážní a lymfodrenážní přístroje – nejrůznější produkty slibují, že si poradí s pomerančovou kůží. Možná patříš mezi ty, co už se přesvědčily, že tak úplně nefungují. Navíc ze všech stran slyšíme, že je celulitida dědičná a nelze se jí zbavit. Nemálo holek už proto rezignovalo a s touto vadou na kráse se smířilo. Ovšem zbytečně! Když zhubneš, poradíš si i s celulitidou.

"Anticelulitické prostředky nemají samy o sobě výrazný efekt proto, že neřeší příčinu problému, tedy usazování tuku a odpadních látek v podkoží. Pomerančové kůže se však můžeš zbavit tím, že změníš životosprávu,“ vysvětluje Kristýna Galová z brněnského Institutu redukce a prevence nadváhy kompliment.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nejhloupější fitness mýty

Potřebuješ zhubnout? Najdi si čas na cvičení!

Cvičení pro lenochyZa celulitidu může vyšší hladina estrogenu (proto mají muži celulitidu jen vzácně), genetické predispozice, užívání hormonální antikoncepce, věk... Mezi nepříznivé faktory však patří i to, co můžeŠ sama aktivně ovlivnit: ochablé svaly, zvýšené procento podkožního tuku v těle a nevhodná životospráva.

Zredukuj tuk a zpevni svaly

Začínající celulitida a celulitida prvního stupně zmizí po zhubnutí pěti až sedmi kilo tuku, tedy v průběhu prvních dvou měsíců. Léčba vyšších stupňů celulitidy při vysoké nadváze nebo obezitě trvá samozřejmě déle.

Změna životosprávy je základ, vymizení celulitidy můžeš podpořit pravidelnou masáží postižených částí těla nebo například i cévní gymnastikou, nošením kompresivních punčoch (DEN 20 a více), pravidelným sprchováním střídavě teplou a studenou vodou nebo přístrojovou masáží (lymfodrenáží).

"K vymizení celulitidy pomáhá kromě snížení množství tuku také zpevnění svalů a jejich další budování. To nabízí naše redukční programy," uvedla Galová.

Koho celulitida postihuje?


I přesto, že celulitida trápí miliony žen, není to nemoc. Působí sice negativně na psychiku, ale zdraví bezprostředně neohrožuje, a to ani její nejtěžší stupeň. Co ale zdraví ohrožuje, je nadváha, s níž jde celulitida často ruku v ruce.


Celulitida je doménou zejména žen ve zralém věku, které jsou obdařeny klasickými ženskými postavami kyprých tvarů v oblasti boků a stehen. Také lidé, kteří trpí nadváhou a obezitou, či ženy se sklonem ke křečovým žilám.

Celulitida se ovšem může rozvinout i u mladých holek s normální váhou, hlavně u těch, které mají zvýšené množství tukové tkáně v podkoží oproti normě, nerovnoměrné rozvržení tuku v těle (s tendencí usazování se v dolních partiích těla) nebo ochablé svaly. I těm často pomůže snížit hmotnost například o pět kilo.

 

Jak poznáš celulitidu?

1. stupeň - vyzkoušej hmatový test – stlač kůži palcem a ukazovákem. Objeví-li se pomerančový vzhled kůže a prohloubeninky, test je pozitivní.
2. stupeň - celulitida je viditelná při napnutí svalů (například při stáhnutí sedacích svalů).
3. stupeň - celulitida je viditelná i bez stažení svalů.

 


Dá se zbavit celulitidy natrvalo?

Zbavit se celulitidy definitivně a navždy není bohužel možné. Když se začne tuk v podkoží opět hromadit (ztloustneš-li, nebo proděláš hormonální změny atp.), celulitida se opět objeví.

Základním předpokladem pro kontrolu celulitidy je tedy aktivní životní styl a dlouhodobá kontrola tělesné hmotnosti.11 hlasů
Vaše hodnocení