Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsi v posledních dnech poněkud zvadlá, zima už ti začíná lézt na mozek, nic tě nebaví a ty už nevíš, co s tím? Tady máš pár rad, jak se vypořádat se svou náladou a jak se zabavit!

Zatoč s únavou

aktualizováno 07.01.2011, 23:11 | 07.01.2011, 23:06 | Nikol Chrástová/Krasna.cz

Jsi v posledních dnech poněkud zvadlá, zima už ti začíná lézt na mozek, nic tě nebaví a ty už nevíš, co s tím? Tady máš pár rad, jak se vypořádat se svou náladou a jak se zabavit!

Vstávání
Pokud je vstávání tvým nepřítelem a nenávidíš ho, je dost možné, že už díky němu máš zkažený celý den, a pak jsi přešlá. Zkus si na další den nastavit na budíku písničku, kterou máš ráda, aby tě nebudilo tradiční „píp, píp, píp“. Hned ráno otevři okno, aby ti do pokoje šel čerstvý vzduch.

 

I když v současné době spoustu lidí nesnídá, nepodceňuj to. Dej si kávu nebo čaj. Doporučuji černý čaj s mlékem, protože černý čaj má v sobě spoustu kofeinu a mléko ho zjemní, nebo normální čaj s pár lžičkami medu, který tě vzpruží. Dobrá je také sklenka ovocného džusu. K jídlu si dej, na co budeš mít chuť, jogurt, cereálie nebo toast. Nezapomeň si do školy vzít svačinu, protože tvé tělo nezvládne být od 8 do 12 bez jídla.


Mezi lidmi

Pokud jsi nemocná nebo máš zrovna prázdniny, může se stát, že i když nevstáváš brzy, jsi přešlejší a unavenější, než když chodíš do školy. Možná je to tím, že jsi zavřená doma a vídáš se leda s rodiči. Pozvi si domů pár kamarádek a udělejte si relaxační odpoledne! Nebo si vyjdi na krátkou procházku a zkus jednoduchý trik, usmívej se! Přivodí ti to dobrou náladu a třeba se budeš cítit lépe.

 


Relaxuj

Vezmi si oblíbenou knihu nebo si pusť své oblíbené CDčko a zalez si do postele nebo do vany. Jestli zvolíš druhou možnost, použij ještě spoust pěny, svíčky nebo vonný olej a relaxaci si vychutnej! Máte doma sprchový kout? Nech si na záda téct proud ze sprchy, je to dobré místo masáže a skvěle se uvolníš. Dobré je i obyčejné dívčí blbnutí, kdy si nalakuješ nehty, uděláš pleťovou masku a den si skvěle užiješ.


Spánek
Možná se to nezdá, ale nedostatek spánku nejvíce ničí naše tělo. Nechápu, jak někdo může spát jen 4-5 hodin za den. Pokud ráda ponocuješ, zkus udělat výjimku a do postele zalehni už v 9 nebo v 10. Když budeš spát alespoň 7 nebo 8 hodin, tělo se bude lépe regenerovat a budeš se cítit lépe.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •