Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jezte jablka, budete krásná a zdravá! Jsou dostupná, chutná a můžete je jíst celý rok. A jsou velmi zdravá!

Zázrak pro krásu, zdraví i štíhlou linii - obyčejná jablka

Přírodní krása
zdroj: Thinkstockphotos Přírodní krása
aktualizováno 29.10.2016, 00:04 | 29.10.2016, 00:04 | Krásná.cz/MyŽeny.sk

Jezte jablka, budete krásná a zdravá! Jsou dostupná, chutná a můžete je jíst celý rok. A jsou velmi zdravá!

Známe hned několik důvodů, proč byste se jablkům neměli vyhýbat. Určitě by neměly chybět ve vašem jídelníčku, i když jste jich možná přejedení. Často jsou zdravější než exotické ovoce. Dokonce i malá miminka jejich z veškerého ovoce ochutnají jako první.

 

Neloupat!

 

Pokud chcete, aby jablka měla na váš organismus ten správný efekt, neloupejte je! Nejen kvůli zdravým dásním a zubům, což jejich konzumace zabezpečí. Slupka obsahuje spolu s dužinou velké množství vitaminu C, vlákninu, antioxidanty, minerály a nenasycené tuky. Nejvíce vitaminu C mají zelené jablka.

 

Díky vláknině se zlepší váš metabolismus, je ideální i při průjmu, pektin zase pomůže vašemu tělu zbavit se všech škodlivin.

 

Pokud do svého jídelníčku zařadíte jedno jablko denně, budete se cítit svěže, i díky vodě, kterou obsahuje (až 84 %). Svěžest se odrazí a na vaší pleti.

 

 

Jablkem proti svalové atrofii

 

Vědci uskutečnili převratný objev, díky kterému nabádají lidi, aby jablka konzumovali co nejčastěji. Důvodem je, že jablka pomohou bojovat se svalovou atrofií. Toto vážné onemocnění dosud nebylo možné zcela vyléčit. Výzkumníci z Iowské univerzity provedli studii, v níž zkoumali aktivitu genů spojených se svalovou hmotou. Cílem bylo najít látku, která dokáže ovlivnit toto onemocnění. Látka, o kterou šlo, se jmenuje ursolic acid a nachází se ve slupce jablek. Experimenty na myších ukázaly, že díky této látce svalová hmota může narůst až o15 %. Každopádně váha hlodavců, na kterých se experimenty uskutečnil, zůstala stejná. Snížila se hladina tuku o více než polovinu. Uvádí to studie publikovaná v Časopise buněčného metabolismu. Vědci věří, že úloha této látky spočívá v tom, že dokáže přeprogramovat geny zodpovědné za ztrátu svalové hmoty a její náhradu tukem.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Ovoce, s kterým rozhodně NEZHUBNEŠ
Sladké zdravé mlsání? Zkus exotické a na vitamíny bohaté KAKI
Které vitamíny pomáhají vaší kráse?

 

Vysoký cholesterol? Dejte si jablko!

 

Jablka také pomáhají snížit hladinu cukru v krvi, množství škodlivých mastných kyselin a kromě svalové atrofie může pravidelná konzumace jablek díky obsahu fruktózy zatočit s cukrovkou.

 

Díky jablkům můžete předcházet i vysokému krevnímu tlaku a dokonce můžete snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění.6 hlasů
Vaše hodnocení