Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Se svou postavou jsi docela spokojená, až na nepěknou tukovou pneumatiku kolem pasu. Zaměř se na ni a dosáhni konečně vysněné postavy. Jak s ní bojovat a konečně vyhrát?

Zbav se pneumatiky na břiše

Špeky na bocích
zdroj: Thinkstockphotos Špeky na bocích
aktualizováno 04.11.2015, 16:36 | 04.11.2015, 16:36 | Krasna.cz/trm

Se svou postavou jsi docela spokojená, až na nepěknou tukovou pneumatiku kolem pasu. Zaměř se na ni a dosáhni konečně vysněné postavy. Jak s ní bojovat a konečně vyhrát?

Příroda k tobě byla docela štědrá, takže na svoje křivky si nemůžeš dvakrát moc stěžovat. Tedy až na nehezké špíčky na břiše a bocích. Žádná dieta ani cvičení na ně nezabraly a pořád ti nehezky vylézají zpod triček nebo se derou ven z obepnutých džín? Zbav se jich dřív, než vypukne plavková sezona.

 

Co za to může?


Důvodů, proč se i hubeným holkám dělá břicho, je bohužel celá řada. Můžou za to hormonální změny, špatné držení těla a prohýbání se v bedrech, časté nošení podpatků a těžkých kabelek, nošení bokových kalhot a krátkých triček a také nepravidelný pohyb.


Vypouklé břicho si způsobuješ tak trochu sama. Hrbíš se, pokud nosíš podpatky, navíc přenášíš těžiště těla a jsi víc nakloněná dopředu a nezatínáš břišní svaly. Ty ochabují a pak jsi překvapena, co ti to narostlo. Chce to prostě držet tělo zpříma a břicho mít zpevněné. Ze začátku si to budeš muset asi hlídat vědomě a soustředit se na to, časem se to ale naučíš a přijde ti to přirozené.


Velký vliv má i nepravidelná strava. Místo toho, abys jedla pět menších jídel denně, máš sotva dvě, ale o to větší. Pořádná porce ti ale roztáhne žaludek, a to se přece musí někde projevit. Jez proto každé tři hodiny, ale menší porce, i to ti v boji s nepěkným pupíkem pomůže.


Zaděláváš si i tím, že v zimě nosíš krátká trička a bokové kalhoty s nízkým sedem. Babičky nenadávají zbytečně, že ti nastydnou ledviny. Tuší to i tvé tělo, a tak tyto odhalované partie brání proti nachlazení tím, že rizikové orgány obaluje silnější zásobou tuku. Kdyby byly v teple, nepotřebuje si tu tělo ukládat tukové zásoby.

 

Diety tě nespasí


Nepleť si úpravu jídelníčku s hladověním. Když se naučíš správně jíst, bude to mít vliv na tvou štíhlost, ale není to jediné, co musíš změnit. Další, a zřejmě i mnohem důležitější, je zařazení pohybu do každodenního života. Spočítej si, kolik času prosedíš ve škole, u telky a u počítače. A kolik hodin týdně věnuješ sportu a pohybovým aktivitám. Jak má být tedy tvé tělo zpevněné a ve formě, když na něj v tomto ohledu pěkně kašleš?


Neznamená to, že když teď vytáhneš ze sklepa rotoped a začneš na něm jezdit každý den jako šílená, že si tím pomůžeš. Na ochablé a povolené svaly na břiše, ale i na zbytku těla, je potřeba nasadit kombinaci různých druhů pohybů, aby dostaly zabrat všechny potřebné svaly.
Pro začátek, abys rychleji dosáhla viditelného efektu, cvič alespoň třikrát týdně třicet minut. Vyber si některou z nabídek posiloven a fitness center, nebo si naordinuj cvičení doma. Sestavu, kterou si vymyslíš, ale obměňuj a střídej druhy cvičení, ať se nezmenšuje efekt cvičení.


 

Cviky, které fungují


1) Lehy sedy


Nepříjemná, ale osvědčená klasika. Polož se na záda, pokrč nohy, zapři je, aby se ti nezvedaly do vzduchu (třeba o hranu skříně nebo postel) a z lehu se od lopatek po bedra pomalu zvedej do sedu. Ne švihem, ale zatínáním břišních svalů. Pak se zas znovu pokládej, ale pomalu, určitě to ucítíš v břiše. Zopakuj patnáctkrát.

 

2) Přednožování


Postav se zpříma a zvedej jednu napnutou nohu až do výše pasu, resp. kam ti zkrácené svaly dovolí. Nohu nezvedej švihem, ale silou, pak ji znovu postav na zem. Hlídej si, ať stojíš stále rovně a nerotuješ v bederní části. Zopakuj dvacetkrát na každou nohu.

 

3) Čísla


Lehni si na záda a napnuté nohy zvedni lehce nad zem. Drž kotníky u sebe a piš nohama ve vzduchu číslice od jedné do deseti. Teprve potom smíš nohy zase položit. Určitě ucítíš, jak břicho pracuje.

 

4) Zkracovačky


Polož se na záda, pokrč nohy a drž je zvednuté v pravém úhlu s podložkou. Ruce spoj pod hlavou a hlavu zdvihni z podložky. Začni přibližovat kolena a lokty směrem k sobě, až se dotknou (v lepším případě), pak se vrať do výchozí polohy. Zopakuj dvacetkrát. Tímhle posiluješ zejména přímé břišní svaly.

 

5) Přitahování kolen


Sedni si na kraj židle a rukama se přidržuj židle těsně vedle boků. Lehce se zakloň a nohy pokrč a drž ve vzduchu tak, aby tato poloha připomínala písmeno V. Přitáhni kolena k hrudníku a zároveň podsazuj pánev. Nepomáhej si trupem ani necvič trhavě, mělo by jít čistě o práci břicha.34 hlasů
Vaše hodnocení