Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ráda bys zhubla pár kilo, ale nechceš si rozhodit životosprávu, trpět hlady a po pár týdnech mít kila zase zpátky? Vyzkoušej dietu kliniky Mayo, která je hodnocena jako jedna z nejšetrnějších diet světa.

Zhubni zdravě pět kilo za dva týdny

Jídelníček
zdroj: Thinkstockphotos Jídelníček
aktualizováno 28.07.2015, 17:07 | 28.07.2015, 17:07 | Krasna.cz/trm

Ráda bys zhubla pár kilo, ale nechceš si rozhodit životosprávu, trpět hlady a po pár týdnech mít kila zase zpátky? Vyzkoušej dietu kliniky Mayo, která je hodnocena jako jedna z nejšetrnějších diet světa.

Renomovaná klinika se svou osobitou dietou slaví úspěchy už od sedmdesátých let. Tajemství její metody tkví v konzumaci velkého množství grepů, zeleniny a vajíček. I když je jednostranná, během čtrnáctidenního držení své tělo nijak neomezíš a nevystavíš žádným rizikům. Touto dietou, která na rozdíl od mnoha jiných neškodí tvému tělu, můžeš shodit až pět kilo za dva týdny, a to bez zbytečného hladovění.


Vzhledem k jednostrannému jídelníčku se tato dieta nehodí na delší držení, navíc bys ji s ohledem na vysoký podíl "zlého" cholesterolu měla absolvovat jen jednou za delší čas. Čtrnáctidenní kůra rozhodně postačí. Vzhledem k nízkému obsahu vlákniny a některých vitamínů a minerálů ji rozhodně nedrž déle než dva týdny, po dobu diety klidně tyto chybějící látky doplň formou tablet a potravinových doplňků.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Sladká kokosová dieta tě zbaví pár kil navíc
Zatoč s nadváhou díky TLC dietě
Konečně zdravá a účinná dieta!


V běžném jídelníčku se doporučuje jíst maximálně dvě vejce denně, při této dietě tento limit značně překročíš. Krátkodobý výkyv je ale pro tělo snesitelný. Připrav se ale na to, že nějakou dobu po dietě nejspíš nebudeš moct vajíčka ani vidět.
 

Během čtrnáctidenní diety si ke snídani dopřej půlku středně velkého grepu, dvě až tři vejce uvařená natvrdo, k pití zelený čaj nebo čistou vodu, povolená je i neslazená černá káva (bez mléka). Vejce konzumuj pouze natvrdo vařená, jiná úprava není povolena. Se solí to nepřeháněj, velké množství soli není pro tělo vhodné.


K dopolední a odpolední svačině je nejlepší volbou čerstvá zelenina, zeleninový nebo kuřecí vývar, salát s tuňákem, knäckebrot apod. Ovoce, mléčné produkty a pečivo z bílé mouky jsou zakázané.

 


Jídelníček na týden (další týden opakuj):


Pondělí


oběd: dvě vejce, jedno větší rajče, k pití voda nebo zeleninová šťáva
večeře: salát ze tří vajíček a listového salátu, dochutit jen citronem a bylinkami (žádné koření, sůl ani jogurt nebo majonéza)

 

Úterý


oběd: dvě vejce, opečený toast, polovina grepu, voda nebo čaj
večeře: vařený hovězí plátek, jako příloha grilovaná nebo čerstvá zelenina (rajče, paprika, hlávkový salát)

 

Středa


oběd: 250 g listového špenátu, dvě vejce, rajče, k pití voda s vymačkanou citrónovou šťávou
večeře: grilovaná nebo nasucho pečená ryba, míchaný salát, toast

 

Čtvrtek


oběd: dvě vejce, zeleninový salát (hlávkový salát, mrkev, okurka, rajče), k pití zelený čaj
večeře: větší vařená jehněčí či telecí kotleta, zeleninový salát (celer, rajče)

 

Pátek


oběd: zeleninový salát, půlka grepu
večeře: vařený hovězí plátek, celer/celerový salát

 

Sobota


oběd: zeleninový salát, půlka grepu
večeře: vařený hovězí plátek, celer/celerový salát

 

Neděle


oběd: čtvrtka grilovaného kuřete bez kůže, rajče, půlka grepu
večeře: čtvrtka grilovaného kuřete bez kůže, celerovo-mrkvový salát16 hlasů
Vaše hodnocení