Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chtěla bys žít ve světě, kde můžeš sníst jídla, kolik chceš, a nepřibereš ani deko? Ale vždyť v něm žiješ! Kolem nás existuje celá řada potravin, které nám nedodají ani jedinou kalorii.

Zkus jídlo, které HUBNE ZA TEBE

aktualizováno 30.09.2011, 12:53 | 30.09.2011, 02:30 | Krasna.cz/trm

Chtěla bys žít ve světě, kde můžeš sníst jídla, kolik chceš, a nepřibereš ani deko? Ale vždyť v něm žiješ! Kolem nás existuje celá řada potravin, které nám nedodají ani jedinou kalorii.

Už jsi slyšela o negativních kaloriích, nebo správněji o kaloriích s negativním účinkem? Obsahují je takové potraviny, které spotřebují ke svému strávení více kalorií, než ve skutečnosti obsahují. Takže když je sníš, "ošálíš" žaludek nasycením, ale vlastně hubneš, protože víc energie vydáváš, než získáváš.

 

Tělo dokáže v určitý moment vstřebat a okamžitě zužitkovat pouze omezené množství kalorií. Ty, které jsou navíc, si uloží – bohužel pro nás do tukových zásob. Naopak potraviny s "negativními kaloriemi" obsahují naprosté minimum kalorií, a je tedy potřeba sáhnout do tukových polštářků a uložený tuk přeměnit na urgentně potřebnou energii.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

12 rad, jak odlehčit jídelníček
Hubni chytře! Spaluj tuky VE SPÁNKU
Potřebuješ zhubnout? Víme, jak spalovat PŘÍMO TUKY

 

Mezi takové potraviny navíc patří i takové, které obsahují celou řadu potřebných minerálů a vitamínů, či vlákninu prospěšnou našemu trávení. Nejen tedy, že jídlem vlastně hubneš, ještě tělo zásobuješ nezbytnými živinami.

 

 

Samozřejmě si nelze utvořit jednostranný jídelníček jen z tohoto typu potravin, to by byl velmi chudý a navíc by ses po čase cítila unavená. Když máš ale na výběr a víš, že ten den tě nečeká žádná pohybová aktivita, při které bys nahromaděnou energii vydala, raději sáhni po dietnější variantě.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Hubni s BÁJEČNÝMI SLEVAMI


Vhodná zelenina


Okurka, rajče, cuketa, zelené fazole, špenát, chřest, brokolice, zelí, mrkev, květák, celer, řeřicha, chilly paprička, salát, cibule, česnek, ředkev, řepa, vodní meloun


Vhodné ovoce


Jablka, pomeranč, grapefruit, citron, broskev, mandarinka, ananas, jahoda, malina, papája, mango, brusinky, borůvky

 

Jak vidíš, mezi potravity s negativním účinkem patří jen některé druhy ovoce a zeleniny. Samozřejmě nemůžeme žít jen z nich, to by byla příliš chudá a jednostranná strava. Pokud ale chceš zhubnout a hledáš nenáročnou metodu, vybírej si ke svým zdravým svačinkám, ale i jako výživnou a nízkoenergetickou přílohu k hlavním jídlům právě tyto potraviny.7 hlasů
Vaše hodnocení