Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každá z vás má už zaběhnutý nějaký postup líčení a ten denně opakuje. V létě však můžete tuto rutinu trochu pozměnit.

Jak se líčit v létě

Letní líčení
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Letní líčení
aktualizováno 09.07.2012, 20:29 | 09.07.2012, 00:00 | Gabriela Doležalová/Krasna.cz

Každá z vás má už zaběhnutý nějaký postup líčení a ten denně opakuje. V létě však můžete tuto rutinu trochu pozměnit.

Začnu asi tím úplně nejdůležitějším a tím je samotný make-up. V létě prahne sluníčko a chodíme se koupat, což vede k tomu, že se opálíme, a to někdy až velmi výrazně. Patlat na sebe make-up v odstínu, který používáš běžně v zimě, asi nebude to pravé ořechové. Zajdi si pro odstín, který ti bude sedět v létě, v zimě ho zase vyměníš za ten původní. Tohle ale neplatí pro všechny, některé z nás nemají takové štěstí a neopálí se tak, aby měnily odstín make-upu. Já mezi takové lidi patřím, jeden odstín používám přes celý rok, a to vždy odstín nejsvětlejší, který se dá sehnat. Mnohdy je to pro mě boj, protože často i ty nejsvětlejší odstíny se mi zdají jak na snědou slečnu.

Odstín už máš – teď aplikace. Vyvaruj se velkého množství make-upu. V každém případě zapomeň na vrstvu, na kterou jsi zvyklá během roku. Určitě nechceš během dní, kdy teploměr ukazuje 32 °C, vypadat jako roztékající se figurína. Pokud make-up vlastně ani nepotřebuješ a tvá pleť je dokonalá, doporučuji vyřadit jej úplně a raději použít lokálně jen korektor, ten majitelkám perfektní pleti jistě postačí.

 

Letní líčení
V tomto looku kombinuji čtyři různé barvy – modrou, zelenou, fialovou a růžovou. Neznám nic veselejšího a barevnějšího. Máš na takové líčení odvahu? (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 


Pokud máš problém jako já – pigmentové flíčky a barevně nesjednocenou pleť – použij make-upu minimum a nedokonalosti zakryj hodně krycím korektorem. Další variantou je BB krém nebo tónovací krém. Tihle pomocníci mají ale nižší krycí schopnost, proto je dobré mít po ruce již zmiňovaný korektor.

Pokud máš pleť už vyřešenou a našla jsi vhodnou variantu používání přípravků, můžeme se vrhnout na to ostatní.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Triky v líčení pro dokonalé rty
TESTUJEME: Tónovací krémy, to pravé na léto

K létu patří život, barvy, štěstí, láska - přenes tohle všechno do tvého líčení. A když už je řeč o těch barvách, neboj se je používat. V létě je skvělá příležitost sáhnout po očních stínech, které na tebe v zimě jen smutně koukaly z poličky. Konečně máš možnost se pořádně vyřádit. Neboj se modré, fialové, růžové, oranžové nebo i zelené. Barvy se ale netýkají pouze očních stínů – spousta z vás má jistě v oblibě oční linky na horním víčku, a to jak už tekuté nebo gelové. Obměň černé linky za hnědé, fialové nebo zelené.

 

Letní líčení
Na závěr pro vás mám odvážné líčení na večer. Kombinace fialové a černé. Vše jsem doplnila o umělé řasy – ať je líčení dramatičtější. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)Pokud se bojíš výraznějšího líčení očí a na barvičky si příliš netroufáš, je tu pro tebe jiná varianta. Ze svých rtů můžeš vytvořit něco šťavnatého a sexy. Neboj se výrazných lesků a rtěnek. Zapomeň na nude rty nebo na ledově růžovou. Sáhni po sytých barvách beroucích dech. Stále je v kurzu rudá barva a tou rozhodně nic nezkazíš. Jdi i do růžové a rozhodně se neboj ani používání oranžové. Pamatuj, že výrazné barvy tě neuvěřitelně oživí. Stačí pouhý lesk a budeš za hvězdu.

Nezaměřuj se ale jen na rty a oči, přines život i svým tvářím. Použij alespoň trochu bronzeru a nebo tvářenky.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •