Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pigmentové flíčky se často spojují s přibývajícím věkem. To mě vždy trochu štvalo. Copak jsem jediná, kdo je má od narození? Na internetu jsem opakovaně hledala nějakou pomoc, ale setkávala jsem se jen s články, kde mluví o flíčcích ve spojitosti ...

Můj boj s pigmentovými flíčky

Make-up
zdroj: Thinkstockphotos Make-up
aktualizováno 27.01.2013, 00:00 | 27.01.2013, 00:00 | Gabriela Doležalová/Krasna.cz

Pigmentové flíčky se často spojují s přibývajícím věkem. To mě vždy trochu štvalo. Copak jsem jediná, kdo je má od narození? Na internetu jsem opakovaně hledala nějakou pomoc, ale setkávala jsem se jen s články, kde mluví o flíčcích ve spojitosti se stárnutím.

Z mých pigmentových flíčků jsem měla vždycky mindrák a musím se přiznat, že to je jediný důvod, proč se stydím vyjít ven bez make-upu. Klidně vyjdu bez řasenky, bez rtěnky, bez lesku, bez linek – bez čehokoliv, ale moje strašidelné flíčky musím zkrátka zakrýt. Stydím se za nesjednocenou pleť.

Nikdy jsem netrpěla akné a pomalu nevím, co je to pupínek. Říkám si, že mi to příroda oplatila alespoň takhle. Chci se s tebou podělit o mé osobní zkušenosti, jak flíčky maskuji a jak se s nimi vyrovnávám.

Jak už jsi asi pochopila, měla jsem to "štěstí" a pigmentové skvrny mám pouze na obličeji, a to od narození. Jsem z toho kapku nešťastná a věřím, že pokud s tím máš také problém, budeš mě chápat. Kdo by chtěl mít fleky na obličeji? Myslím, že nikdo. Když jsem chodila ještě na základku a moc jsem se v nižších ročnících nemalovala, jedna slečna mi řekla, že mám špatně nanesený make-up. Hodně se divila, když jsem jí oznámila, že žádný nemám, ale můj obličej tak přirozeně prostě vypadá a já s tím nemůžu nic dělat.

Před několika měsíci jsem zahájila boj a pleť "bombardovala“ přípravky od Biodermy na zesvětlení flíčků. Moc jsem si přála, aby to fungovalo, ale bohužel. Na něco, co mi příroda prostě dala do vínku, byla i takhle kosmetika krátká. Bohužel.

Je tu naděje – ještě před několika lety jsem měla flíčky mnohem tmavší, než je mám nyní. Znamená to, že se mírně ztrácí, a já doufám, že budou mizet i dál. Tento proces není viditelný ze dne na den. Všímám si toho spíš, když porovnám fotky. Když se můžou zesvětlovat mně, proč by nemohly tobě?

Mé flíčky jsou viditelné uprostřed čela, u rtů a na celé levé straně tváře. Vzdala jsem boj s přípravky určené na tento problém a vzala jsem to do svých rukou.

 

Pigmentové fleky
Flíčky ti pomůže vyzmizíkovat make-up s korektorem (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Jak maskuji flíčky já
Nikdy se mi nepodaří je zakrýt úplně, a to asi nikomu z vás. Pokud tedy nejsi jedna z těch slečen, co si rády dávají na obličej dvoucentimetrovou vrstvu make-upu. Pak by to bylo asi možné.

Já začnu čistým obličejem bez nečistot – to je naprostý základ. Poté aplikuji lehký krém, který se rychle vsákne. Následuje tenká vrstva krycího make-upu. Opravdu si dávej pozor na to, jaký make-up vybereš. Ty více krycí bývají většinou hutnější a měly by mít samozřejmě někde napsané, že jde o make-up se středním až plným krytím.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TESTUJEME: Které BB krémy stojí za to vyzkoušet?
Velký test make-upů z drogerky

Pozor: Dobrého krytí nikdy nedosáhneš aplikací prsty. Na to zapomeň a zainvestuj do štětce. Nejvhodnější je stipple nebo buffing. Stipple štětec ti make-up vklepe do pokožky, takže na ní jen "nesedí“, ale perfektně se do ní vsákne. Buffing štětec ti zase krouživými pohyby bezchybně make-up vmasíruje.

 

Štětce na make-up
S těmito štětci dosáhneš lepších výsledků. (Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Pak se zaměřím pouze na ta místa, kde mám flíčky a make-up lehce navrstvím opět za pomocí štětce. Pak si vezmu korektor, ten nesmí být ani tmavší, ani světlejší, než je tvůj make-up. Kdyby měl jiný odstín, vystoupí tak a ty tím upozorníš na svůj problém dvakrát tolik. Korektor opět do pleti vklepávám, žádné roztírání, tak bych si narušila vrstvu make-upu pod tím a patrně bych si i to místo opět jen zviditelnila. Na řadu přichází pudr. Ten dílo dokončí a pomůže taktéž zakrýt nedokonalosti.

Možná, že se flíčků nikdy v životě nezbavím, ale naučila jsem se je schovávat a doufám, že už i ty víš, jak na to.7 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •