Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Většina dívek, které znám, nanáší make-up na obličej prsty a často ani nemají ponětí o tom, že nějaký štětec na make-up vůbec existuje. Jaké jsou výhody aplikace make-upu štetcem? Čti dál.

Proč nanášet make-up štětcem

Štětce na make-up
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Štětce na make-up
aktualizováno 29.12.2011, 00:20 | 29.12.2011, 00:20 | Gabriela Doležalová/Krasna.cz

Většina dívek, které znám, nanáší make-up na obličej prsty a často ani nemají ponětí o tom, že nějaký štětec na make-up vůbec existuje. Jaké jsou výhody aplikace make-upu štetcem? Čti dál.

Já osobně preferuji nanášení make-upu štětci. Docílím mnohem kvalitnějšího vzhledu a aplikace je velice jednoduchá a často i velice rychlá. Navíc si nedokážu představit, že bych někoho líčila a "patlala“ na něj make-up prsty. Řekněme tedy, že používáním štětce se dostaneš v líčení o level výše a tvůj celkový look bude zaručeně vypadat lépe.

Štětec pracuje velmi precizně a dostaneš se s ním do jakéhokoliv záhybu v pokožce. Make-up ti zapracuje do struktury kůže, proto vypadá líčení mnohem přirozeněji a profesionálněji.

Jaké můžeš používat štetce

Na nanášení make-upu máme dva základní druhy štětců. Jeden je takzvaný stipple brush a druhý plochý štětec. Metody nanášení se u každého štětce liší.

Stipple brush

Tento štětec ti dodá bezchybné krytí a tvá pleť bude vypadat naprosto skvěle. Další veliká výhoda je, že make-up můžeš skvěle vrstvit, to prsty mnohdy vůbec nejde.

Stipple brush je vyroben z extrémně jemných vláken. Když se mi poprvé dostal do ruky, musela jsem s ním neustále přejíždět obličej.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nepoužívej make-up, máme lepší triky!
Víš, co dělá stres s tvou váhou?

Aplikace s ním je hodně jednoduchá a věřím, že ji zvládne úplně každý, třeba i úplný začátečník. Takže jak na to? Dej si na hřbet ruky (nebo na paletku, nebo na cokoliv, co používáš) dostatečné množství make-upu a zapracuj do štětce. Na obličeji štětcem "ťupkuj“, nebo s ním dělej krouživé pohyby (každému vyhovuje něco jiného). Pokud na některých místečkách potřebuješ větší krytí, nanes více make-upu a začni vrstvit. Uvidíš sama, jak rychle aplikaci zvládneš a jak snadné to je.

Plochý štětec
Tento štětec upotřebíš zejména tehdy, když máš hutnější make-up, který se prsty nenanáší příliš snadno. Na tekuté make-upy se příliš nehodí (tedy alespoň mě ne). S tímto štětcem je práce už o něco složitější než u stippling štětce.

Musíš si totiž dávat veliký pozor na to, aby se ti na obličeji neukazovaly tahy štětcem a stopy po něm. Já osobně u něj našla skvělé využitý u korektoru. Skvěle ho totiž rozetře do ztracena. Také s ním roztírám make-up na krk a celkově ho používám na roztírání přechodů, třeba mezi obličejem a vlasy.
Jak se s ním pracuje? Zapracuj si make-up do štětce a na obličeji dělej krátké tahy po směru chloupků.

Pokud nevíš, který štetec si vybrat, mohu ti klidně poradit. Já osobně preferuji stipple brush, aplikace je o dost rychlejší a výsledek je také lepší. Tento štětec totiž poskytně opravdu dobré krytí, protože jak štětcem "ťupkuješ“, zapracuješ make-up hlouběji do pokožky (tím pádem ale zbystři u odličování, trvá pak déle).

Uvažuj tedy nad tím, jestli budeš dál nanášet make-up prsty, nebo si pořídíš jeden ze štětců a tím pádem docílíš v líčení skvělých výsledků.5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •