Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Obtisknutá řasenka, malá výdrž rtěnky, lesknoucí se nos – to všechno se dá vyřešit snadnými vychytávkami.

Vychytávky v líčení

Líčení
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky Líčení
aktualizováno 20.08.2012, 00:00 | 20.08.2012, 00:00 | Gabriela Doležalová/Krasna.cz

Obtisknutá řasenka, malá výdrž rtěnky, lesknoucí se nos – to všechno se dá vyřešit snadnými vychytávkami.

Pokud se ti něco v líčení nepovede, nebo se během dne něco trošku pokazí, není hned nutné dělat líčení úplně znovu. Stačí si jen pamatovat, co v takových situacích dělat a chybička bude ta tam.

Obtisknutá řasenka
I těm největším profesionálům se může stát, že se při líčení dostane řasenka tam, kam nemá, natož nám obyčejným smrtelníkům se to může stávat poměrně často. Proto ti radím, aby ses hned neukvapila a nezačala řasenku odstraňovat hned. Počkej si, až zaschne. Pak si vem čistý štěteček a přejeď s ním přes řasenku. Hned zmizí a nikde se ti nerozmaže (protože už je zaschlá). Pokud zatím ale žádný štěteček nemáš, použij místo něj vatovou tyčinku, poslouží stejně dobře.

Rtěnka nedrží
Dáš si rtěnku a za půl hodiny po ní není ani známka? Snadná pomoc, budeš překvapená, jak dobře to funguje. Natři první vrstvu rtěnky, jak jsi zvyklá, tu obtiskni do kapesníčku, aby ses zbavila zbytečně velké vrstvy, pak rty mírně přepudruj transparentním pudrem a natři další vrstvu rtěnky. Ta pak vydrží o dost lépe. Může se ale stát, že se ti pudrme mírně vysuší rty. Komu je tohle nepříjemné, nechť se zaměří na koupi spíše matných rtěnek a rtěnek, které nemají hydratační schopnosti. Všeobecně je známo, že čím víc rtěnka hydratuje, tím menší výdrž má, naopak matné rtěnky, které většinou nehydratují, vydrží neuvěřitelně dlouho.

Lesk pleti
Majitelky mastné pleti tohle dobře znají. Dají si make-up, přepudrují a za půl hodiny můžou pudrovat znova. To je pěkná otrava. Proto si pořiď papírky první pomoci. Jde o papírky, které sají přebytečný maz z tvé pokožky. Dají se například sehnat u značky Essence nebo Elf (a to za dobrý peníz). Po použití papírků můžeš opět přepudrovat, pokud je to opravdu nutné a neobejdeš se bez toho.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Sexy i s brýlemi: Návod na okouzlující líčení
Hledáš zmatňující bázi pod make-up? Už nemusíš
Proč nanášet make-up štětcem

Horní linky se rozmazávají a obtiskují
Hodně dívek má v oblibě líčení horních linek. Aby taky ne, vypadá to nádherně a třeba já je nosím téměř denně. S rozmazáváním nebo obtiskáváním nemám ale žádný problém, víš proč? Dobře, přiznám se, že já to zas tak vychytané mít nemusím, protože mě na víčkách drží opravdu všechno jak přibité. Ale vím, že pokud víčka přepudruješ, nebo naneseš podkladový stín (třeba v barvě pleti) a teprve až potom linku, obtisknutí je méně pravděpodobné, protože není nalíčená přímo na kůži, ale má pod sebou podklad. Pokud by ani tohle na někom, kdo má hodně mastná víčka, nefungovalo, je tu báze pod oční stíny. Tu použij, líčení by ti mělo vydržet dlouho. Aby se linka nerozmazala, je tu také snadná pomoc, prostě ji zafixuj stínem v barvě linky.

Stíny všude, kam se podíváš

Některé oční stíny mají tendenci při líčení hodně opadávat pod oko a tím si často zničíš make-up, který jsi aplikovala před tím. Nejsnadnější pomoc je nalíčit nejdříve oči, pak pleť očistit a teprve pak nanést make-up. To mě osobně ale nevyhovuje. Proto ještě před tím, než začnu líčit oči, aplikuji na místa, kam stíny opadávají, vrstvu sypkého transparentního pudru. Ten po nalíčení odstraním tzv. fun štětcem (kdo by nevěděl, jak vypadá, může se podívat na fotku níže). A je po problému - stíny totiž opadají do toho pudru a ne na samotný make-up.

 

Fun štětce
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

Kde rty začínají a kde končí
Někdo se narodí s přesnou konturou rtů a má je přirozeně nádherně orámované. Někdo ale takové štěstí neměl a jeho rty jsou rozpité a přesné kontury nemají. Pak se dá stěží určit, kam vlastně rtěnka patří a kam už ne. Nezbývá nic jiného, než zajít do drogerky a koupit konturku na rty. Pokud nemáš zrovna na rozhazování, vyber si jednu jedinou konturku v barvě tvých rtů a nebo ještě lépe v nude barvě – universálně bude fungovat na všechny barvy tvých rtěnek. Konturkou orámuješ rty a aplikace rtěnky bude snadnější.

A jaké používáš vychytávky ty?9 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •