Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

V dnešní době existuje mnoho rad a tipů jak se učit. Jsou však všechny prospěšné a opravdu se ti poté bude líp učit? Jdeme se na to podívat!

4 mýty a 1 pravda o tom, jak se správně učit

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 21.09.2016, 00:00 | 21.09.2016, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

V dnešní době existuje mnoho rad a tipů jak se učit. Jsou však všechny prospěšné a opravdu se ti poté bude líp učit? Jdeme se na to podívat!

1. Dýchání a úsměv - správně

Z psychologického hlediska je dokázané, že když se člověk usměje, zmenší se možnost přemýšlet nad něčím špatným. Tím lze říci, že tím mozek tak trošku oblbneš. K úsměvu je dobré také přidat  správné dýchání. Velký nádech nosem a hluboký výdech pusou. Taková ta klasika, která se učí všude, ale díky přidanému úsměvu se zvýší pravděpodobnost, že se uklidníš a tvé myšlení nebude tolik negativní.

2. Hudba a filmy - špatně!


Když jsem si četla, jak se učí jiní lidé, velmi mě překvapilo to, že mnoho lidí při tom poslouchá hudbu nebo má puštěný film. Špatně! Díky tomu, že se soustředíme na víc věcí, se na nic nemůžeme soustředit na 100%, proto nám také učení může trvat mnohem déle. Písničky si pouštíme jen proto, že je nám to příjemné a učení ne, tím si vykompenzujeme to, že děláme něco, co je nám nepříjemné a donutíme se tím být více v klidu. Nicméně to, že u toho posloucháme hudbu, nám jen škodí.

3. Pauza a pak dál? - špatně


Všude se píše, že je dobré udělat si po menších částech pauzu a poté pokračovat. Ano,  to je sice správně, ale mnohdy se zapomíná na to, že by sis měla poté učivo zopakovat a až poté pokračovat, jinak si tvá mysl, nemusí z předchozího "šrocení" nic pamatovat. Těšíš se totiž na to, že si už za chvilku uděláš pauzu, proto se už tolik nesoustředíš a mozek už nedokáže vnímat.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Když se řekne učení.. a jak se do toho efektivně ponořit!

Jak se efektivně učit? Zkus metodu 5P

Co bychom se od kluků mohly učit

4. V pohodlí postele - špatně


Učíš se v posteli? Pokud ano, tak by ses okamžitě měla přesunout k psacímu stolu. V těle máš totiž zafixované to, že se v posteli spí. Proto naše tělo se hned utlumí, když si učení vezmeš do postele. Pokud však se učíš u psacího stolu, tělo ví, že se bude dělat něco, při čem by mělo být připravené a k žádnému útlumu nedochází.

5. Před hodinou vše zopakuj - špatně


Nejlepší je, když si vše zopakuješ v klidu pře příchodem do školy. Těsně pře hodinou jsi totiž vystresovaná a zbytečně se do učiva budeš jen zamotávat. To je mnohdy i důvod, proč test, na který ses učila celý den, nevyjde podle představ. A řekněme si popravdě, že když do toho začnou mluvit spolužáci, stává se z toho ještě větší věda, než předtím.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •