Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krásný barevný den! Dlouho jsem přemýšlela, o čem bych tak mohla napsat článek, ale nápady stále nepřicházely.

Holka, ty se barev nebojíš

1
zdroj: krasna.cz/archiv blogerky 1
aktualizováno 22.05.2016, 00:00 | 22.05.2016, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Krásný barevný den! Dlouho jsem přemýšlela, o čem bych tak mohla napsat článek, ale nápady stále nepřicházely.

Když jsem tzv. bez nápadů, vždy si sednu před zrcadlo a koukám si do očí. Přijde mi, že jedině před zrcadlem je člověk upřímný. Sám sobě si může něco nalhávat, ale stále bude vědět pravdu. Vždy když jsem před zrcadlem, nutí mě to přemýšlet. Často se mi hlavou hemží slovíčka typu: Jaké by to bylo kdyby? Proč? Je to nutné? Musí to tak být? Jak to mám změnit? a mnoho dalších řečnických otázek, na které mnohdy ani netuším možné odpovědi.

Nedávno jsem byla u kadeřnice, u které jsem si nechala dělat melír. Nahlásila jsem trošku červeného a blonďatého melíru. Tuto kombinaci si vždy nechávám dělat, ale zrovna v tento čtvrtek to nějak nevyšlo. Nejdříve jsem měla na vlasech cosi blonďatého, kde se sem tam objevoval růžový proužek, který vypadal jako kdybych si ho dělala sama vypsaným zvýrazňovačem, ale po prvním umytí se červená barva projevila a stala se ze mě červenovlasá slečna. Teprve si na tuto neočekávanou změnu zvykám, když v tom mě napadlo, jednou takhle před upřímným zrcadlem, jak moc nás barvy ovlivňují.

Například můj penál, který je sytě modrý se žlutým zipem. Ano, tuto kombinaci a střih penálu bych si kdysi opravdu nevybrala, ale nyní jsem se do této, původně kosmetické taštičky, zamilovala. Tak a nyní se podíváme, co modrá znamená:

Tmavě modrá – Je barvou spolehlivosti, míru a celkově uklidňuje. Zlepšuje schopnost se soustředit.
Světle modrá - Připomíná nekonečnost nebe, přináší inspiraci a dává nám pocit svobody. Vyjasňuje duši i ducha.

V mém penálu mě ještě okouzlily "retro" propisky červené barvy. No co dodat, leda jen: Puntíky, puntíky afro! Červená je moje nejoblíbenější barva, přiznávám, je to na mě asi znát, a když už jí mám i na vlasech, tak to je opravdu srdcovka.

Červená je teplou stimulující barvou. Oživuje nás a dodává nám odvahu. Symbolizuje krev, vitalitu, sílu života a energii.

2
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Nechtěla jsem se zaměřovat na věci v mém pokoji, ale na věci, kterými jsem neustále ovlivněna jinde, což je například škola. Mé sešity jsou také plné barev a tento rok, jsem si potrpěla i na to, aby vypadaly hezky i zvenku. O mém diáři už jste slyšeli mnoho, to je zkrátka velká škála barev na jednom místě, která je uzavřena jedním bronzovým patentem.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Víte jaké jsou barvy pro rok 2016? Podívejte se, jak se skvěle kombinují

Barvy tě prozradí!

Červená pro sílu, černá pro smyslnost. Co dokážou barvy a jak jich využít?

Oranžová je symbolem optimismu, mládí a radosti ze života. Pomáhá proti depresím, nechuti a pesimismu. Vzbuzuje v nás zvědavost a chuť do dobrodružství.

Růžová - symbol něhy, jemnosti a romantické lásky ... ale také nezralosti a naivity.

3
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

Myslím si, že kdyby se mé veškeré pomůcky z papírnictví dali na jedno místo, zářily by tolik, že by mohl někdo oslepnout. No co, fosforeskové papírky, svítivé sponky, ozdobné lepící pásky jsou zkrátka v mém domácím papírnictví nutností. Nyní si ale řekneme, co jejich barvy znamenají.

Žlutá - je nejjasnější teplou barvou s povzbuzujícím a rozveselujícím účinkem. Je symbolem moudrosti a vysoké inteligence. Podporuje myšlení, povzbuzuje nervy a oživuje paměť. (už vím, proč ty papírky dělají žluté - paměť -> někdy to ale selže)

Zelená je barvou přírody, rovnováhy, klidu a naděje. Působí uklidňujícím dojmem a pohled na zelenou barvu napomáhá regeneraci a načerpání nové síly.

Černá barva - symbolizuje tajemno, mystiku a smutek. Přesto je oblíbenou barvou, která nám pomáhá neuzavírat se do sebe a neztratit v neklidném světě.

Bílá symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti,... ale také perfekcionismu a touhy po dokonalosti bez jakýchkoliv kompromisů.

Nikdy jsem se na barvy z tohoto pohledu nedívala a přišlo mi super, podělit se o to s vámi. (čerpala jsem ze stránky zde) Jak to máte vy s barvami? Jaká je vaše nejoblíbenější a co pro vás znamená? ( Mě třeba červená uklidňuje a zároveň je to pro mě barva rebelství, pozitivní nálady a bláznivin...)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •