Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Dnes jsem si pro tebe připravila článek o tom, jak postupovat při výběru diáře a nad čím vlastně popřemýšlet před jeho koupí.

Jak na dokonalý diář

diář
zdroj: Thinkstockphotos diář
aktualizováno 27.02.2015, 00:00 | 27.02.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Dnes jsem si pro tebe připravila článek o tom, jak postupovat při výběru diáře a nad čím vlastně popřemýšlet před jeho koupí.

Škola,blog, zábava


Nejdříve si musíš rozmyslet, na co vlastně diář budeš chtít. Někomu nevyhovuje mít na školu, blog nebo ostatní záliby ten stejný. Jestli chceš mít vše pohromadě, spíše bych Ti doporučila denní diář. Máš tam mnoho místa a na jednu stránku by se mělo vše vejít. Problém může být, že se může zdát nepřehledný. Můžeš také zkusit týdenní diář. Určitě je přehlednější než denní a celý týden budeš mít pohromadě. Pokud ho budeš mít ale na školu, blog a zábavu, je možné, že se to tam nemusí vejít. Nyní se ale dají sehnat i diáře, kde budeš mít denní, týdenní i měsíční – dají se sehnat spíše na internetu.

 

Přehlednost na 1. místě


Na přehledný diář je nutno použít barvy. Spíše si vyber 2 zvýrazňovače, kterými oddělíš důležité a méně důležité nebo jedno téma od druhého (např. školu a blog). Diář si můžeš také dozdobit různými samolepkami, které budou vypadat pěkně a navíc ti ukáží tvou kreativní stránku. Také někomu může vadit si v diáři škrtat a tak je lepší si u splněných nebo zrušených akcí udělat třeba tečku.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Kolekce plná jara od Adidas. Sportuj stylově!
Nová jarní/letní kolekce 2015 v Lindexu

 

Jakou velikost?


Pokud hledáš diář do kabelky, je nejvhodnější zvolit ten nejmenší. Většinou bývají papírové, což není zrovna dobré, jelikož se brzo pomačkají , ale v obchodech jsou i s pevnou vazbou. Zda-li hledáš něco, co není moc velké, ale ani moc malé zkrátka zajdi do papírnictví a najdi ten pravý. Nebo navštiv nějaké internetové obchody. Důležitý je také přebal diáře. Nechceš nic těžkého a tak určitě vol něco s papírovou vazbou, ale pokud chceš diář nosit zkrátka všude, zkus něco s pogumovaným povrchem a třeba na patent nebo magnet. Cena těchto diářů je sice vyšší, ale kvalita je úměrná s cenou.

 

 

 

Co mít u diáře?


Pokud si pořídíš diář na patent, většinou tam již bývá otvor na propisku. Já mám problém s tím, že tam zkrátka žádnou propisku nedám, protože jsou moc velké, ale záleží pouze na struktuře diáře. Z toho vyplývá, že je dobré mít u diáře určitě propisku. Pokud si dovnitř nalepíš nějakou kapsičku, tak si tam můžeš připevnit lepící papírky nebo samolepky. Bude se hodit i pravítko, ale pouze pokud si v diáři chceš podtrhávat. Diář vždy nemusí mít šňůrku na založení dnešního dne a tak se hodí i záložka.

 

Kolik do diáře investovat?


Zvaž to, že ho budeš používat celý rok, každý den. Bude ti pomáhat organizovat čas atd. Záleží jen na tobě, ale je důležité, aby se ti diář líbil a to jak vzhledově, tak i jak je strukturován uvnitř. Já doufám, že jsem ti s výběrem diáře alespoň trochu pomohla.

 

Máš už diář nebo si ho chystáš pořídit?

 1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •