Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jé léto a ty se chceš kvalitně a rychle opálit. To rychle bude pro nás hlavní, teda pro ty, co letos nejeli nikam k moři ani za sluníčkem. V našich podmínkách už asi moc sluníčka nebude, a proto musíš využít každého paprsku.

Jak se opálit? Rychle, pěkně a kvalitně!

Jak se opálit
zdroj: Thinkstockphotos Jak se opálit
aktualizováno 25.08.2014, 00:00 | 25.08.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Jé léto a ty se chceš kvalitně a rychle opálit. To rychle bude pro nás hlavní, teda pro ty, co letos nejeli nikam k moři ani za sluníčkem. V našich podmínkách už asi moc sluníčka nebude, a proto musíš využít každého paprsku.

Krémy: Samozřejmě dbej na to, že se chceš opálit a ne spálit. Opalovací krémy chrání tvou pokožku a navíc jí i dodávají vláčnost, aby se nevysušovala. Podle sluníčka používej faktory. Pokud je sluníčko intenzivní, zvol větší faktor. Na obličej použij ten nejvyšší faktor co najdeš.

 

Poledne: Neopaluj se v poledne! V poledne je sluníčko nejintenzivnější a nejnebezpečnější. Jdi se na chvilku schovat pod slunečník, nebo domů a opalování na chvilku odlož.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Nudíš se? Zkus čínskou moderní literaturu!
Jak bojovat proti celulitidě?

 

Brýle a vlasy: Pokud se opaluješ v brýlích, mysli na to, že se ti opálí na obličej nebo se ti na něm udělá nepěkná skvrna. Zkus si spíše zakrýt celý obličej lehkým šátkem. Pokud si opaluješ záda a máš dlouhé vlasy, svaž si je do drdolu. I vlasy dokáží pěkné opálení zkazit.

 

Pitný režim: Snaž se pít co nejvíce vody. Sladké šťávy nejsou moc vhodné, ale pokud to jinak nejde.

 

Dostáváme se k tomu, jak se opalovat:

 

Lehátko: Vytvoříš si na něm pohodlí, Pokud máš prohnuté lehátko, dobře se na něm opaluje zejména předek. Pokud si chceš opálit záda, bohužel musíš slézt. Nicméně pokud máš lehátko rovné, není co řešit.

 

Deka: Pohodlná a příjemná. Dobře se na ní opalují obě strany.

 

Voda: Nejlépe a nejrychleji se opálíš ve vodě. Ve vodě dochází k tomu, že se sluneční paprsky od hladiny odrážejí a díky tomu se opálíš. Nafoukni si lehátko, nebo velký kruh a lehni si na vodu. Uvidíš, že tvé opálení bude mnohem rychlejší než na dece.

 

Nezapomínej, že není vhodné trávit celý den na slunci a tak mysli i na to, že budeš potřebovat stín. K tomu nejlépe poslouží slunečník, nebo jakýkoliv jiný přístřešek.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •