Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Akné - jedno z nejrozebíranějších témat.

Jak se zbavit akné za 30 Kč

Akné
zdroj: Thinkstockphotos Akné
aktualizováno 03.09.2014, 00:00 | 03.09.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Akné - jedno z nejrozebíranějších témat.

Vytváří se různé krémy a mastičky, ale já jsem vyzkoušela něco, co nebylo ani mastné, ale ani krémové. Byl to zásyp. Sehnala jsem ho v drogerii za 28 Kč. Jako první, co mi došlo, bylo, že když je akné mastné, krémy ho ještě více zmastí, zato zásyp, ten se ho pokusí vysušit. Můj zásyp je se sírou. Pleti neškodí a akné po něm opravdu mizí. Jediný záporný bod je manipulace s ním. Když ho chci nanést na určité místo, většinou se rozsype všude kolem. Tady je pár rad jak zásyp používat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Akné nejen v pubertě? Co dělat, když tě trápí i ve dvaceti a později

Největší mýty o akné: Vadí čokoláda, hranolky a nedostatek sexu?

Z akné prostě nevyrosteš – trápí ženy i po 30! Ale smířit se s ním nemusíš!

 


1. Pomocí krému

I když jsem psala, že krémy jsou mastné, v tomto případě může krém pomoci. Bude sloužit jako takové lepidlo. Natřeme si obličej krémem. Dobré je použít nějaký proti akné, ale není to nutnost. Poté necháme krém napůl vstřebat. Vezmeme si štěteček a pomocí štětečku naneseme zásyp na místo, které chceme léčit. Poté kapesníkem, nebo rukou zásyp zatlačíme a rozetřeme. Necháme ho působit a poté se dá zásyp jednoduše smýt.

 

akne
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

 

2. Na sucho

 

Tento způsob se hodí spíše pro mastnější pleť. Pod hlavu si dáme ručník a opět štětcem, nebo rukou zásyp rovnou naneseme na místo a rozetřeme. Poté opět omyjeme vodou a pokožku hydratujeme i když je pleť mastná, potřebuje se po zásypu „napít“.

 

akne
(Foto: krasna.cz/archiv blogerky)

 

 

3. Lehká maska

 

Pokud nám zbyl zbytek krému proti akné, vezmeme si nějaký kelímek a zbylí krém dáme do něj. Poté nasypeme zásyp. Měla by se nám vytvořit hustá kaše. Dále budeš potřebovat 1 jablko, 1 lžičku ovesných vloček, 1 lžičku bílého jogurtu, 1 lžičku medu. Jablko oloupej a poté ho nastrouhej. Ovesné vločky rozdrť v hmoždíři. Všechno smícháme a přidáme do směs krému a zásypu. Pokud bude směs stále moc tuhá, přidej trochu více jogurtu. Poté nanes na obličej a nech působit.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •