Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Že ti tento titulek nic neříká? Ano, ale to je schválně. Proč? Protože kdo by si rozklikl článek o plastech? Všichni víme, že plasty nejsou dobré a že bychom je měli omezit, ale je nutné si k tomu číst další článek? Vždyť už všechno víš. Ano, ale ...

Jdi do toho!

Pitný režim
zdroj: Thinkstockphotos Pitný režim
aktualizováno 09.10.2017, 00:00 | 09.10.2017, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Že ti tento titulek nic neříká? Ano, ale to je schválně. Proč? Protože kdo by si rozklikl článek o plastech? Všichni víme, že plasty nejsou dobré a že bychom je měli omezit, ale je nutné si k tomu číst další článek? Vždyť už všechno víš. Ano, ale já ti řeknu jak pomalu odstraňovat přebytečné plasty krok za krokem.

V každém článku se pokusíme nahradit 5 věcí. Budeš mít lepší pocit, že děláš něco dobrého. Pokud tě napadá otázka, ale když budu sama, tak nic nezměnit. - Každý musí začít nejdříve u sebe.

 

 

1. PLÁTĚNKA

 

V dnešní době, dokonce velmi moderní záležitost a já dokonce plátěnku tahám všude místo kabelky. Představ si, kolik se spotřebuje a vyhodí igelitek za pouhý den. Přitom stačí si vzít jen plátěnou tašku z domova. Plátěnka dokonce lépe vypadá a je to jedna z nejjednodušších věcí, jak plasty omezit.

 

 

2. LÁHEV

 

Plastové lahve, také velmi známé téma a přitom opět stačí tak málo. Stačí buď lahve nevyhazovat a opakovaně do nich nalévat vodu/šťávu/citronádu nebo si koupit jinou lahev. Určitě víte, jakou mám na mysli. Jakoukoli jinou plastovou nebo skleněnou, kterou budete jen doplňovat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Třídění odpadu - maličkost s obrovskou zásluhou
3 nádherné příběhy, jak se módní průmysl snaží zachránit oceány
Zapomeň na ošklivé a neekologické igelitky

 

 

3. ODLIČOVAČ

 

Přemýšlela jsi někdy nad tím, kolik vyhodíš lahviček od odličovače, který používáš téměř každý den? Stačí, když si už nebudeš kupovat další. Nech si pouze od posledního odličovače lahvičku do které dej 2/3 olivového oleje a 1/3 vody. Tvůj nový odličovat, který je navíc přírodní, je na světě. Poté stačí lahvičku už jen doplňovat.

 

 

4. ODLIČOVACÍ POLŠTÁŘKY

 

Všechny polštářky jsou zabalené v plastu a navíc i spotřeba samotných polštářků je velká. Na internetu nyní najdeš spousty návodů, jak si vytvořit vlastní bavlněný odličovací polštářek, který poté pouze omyješ vodou a jednou za čas vypereš. Pokud se ti polštářky nechce vyrábět, dají se koupit již vytvořené.

 

 

5. BRČKA

 

K čemu jsou? Jen nápoji dodávají na vznešenosti, nic jiného. Všechny nápoje se dají pít i bez brčka, proto když budeš v obchodě, řekni pouze, že nechceš brčko. Brčka jsou plasty, které škodí, ale zároveň jsou nepotřebné. Z každé skleničky se lze napít i bez brčka a nápoj si pak vychutnáš i s dobrým pocitem.2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •