Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Každý máme jinou pleť, proto existují přípravky na suchou, jemnou, citlivou pleť. Co si vyrobit krém, který bude dělaný přímo na tvou pleť?

Krém, který si vyrobíš na míru

krém
zdroj: Thinkstockphotos krém
aktualizováno 07.10.2015, 00:00 | 07.10.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Každý máme jinou pleť, proto existují přípravky na suchou, jemnou, citlivou pleť. Co si vyrobit krém, který bude dělaný přímo na tvou pleť?

Nejprve začneme tím, co budeme potřebovat. Vždy tyto krémy vyráběj pouze do skleněných nádob, které budou důkladně čisté. Krém ve skle vydrží mnohem déle než v plastu. Tak, jde se na to!

 

 

Jako první si vyrobíme krém, pro normální pleť. Budeme na něj potřebovat 3 lžíce kakaového másla, 40 ml olivového oleje, 4 lžíce destilované vody. Ve vodní lázni si rozpustíme všechny ingredience. Poté jen vyjeme do předpřipravené nádoby a vložíme do mrazáku nebo do lednice.

 

Krém pro suchou pleť. Na něj budeme potřebovat opět nádobu, která bude skleněná. Dále budeme přidávat 5 lžic vazelíny, 1 lžíce mandlového oleje, 1 lžíce olivového oleje, 3 lžíce uvařeného zeleného čaje. Nejprve zcela promícháme vazelínu a oleje. Poté jen přidáme lžičky zeleného čaje.

 

A jako poslední tu máme krém pro mastnou pleť. Zde budeme potřebovat 2 lžíce kakaového másla, 2 lžíce mandlového oleje, 2 lžíce čaje z rozmarýnu. Podle konzistence přidáme olivový olej. Opět vše důkladně rozmícháme a vložíme do ledničky.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Ozdob si své nehty! 
RECENZE: Dermacol Neon Hair Powder

 

Pokud si chceme zaexerimentovat, můžeme vsadit i na různé "příchutě". Pro normální pleť tu máme? citron, kvasnice, med, jablko, suchá pleť ocení jogurt, banán, med, okurku, avokádo, mastné pleti se zavděčíte bílky, citronem jahodami. Tyto ingredience můžeme ještě přidat do předešlých směsí. Je nutné je důkladně rozmixovat.

 

Pokud máš citlivou pleť, nedoporučuji ovoce, nějaké je příliš agresivní a mohlo by způsobit škody. Já doufám, že se Ti článek líbil a určitě nějaký krém vyzkoušíš.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •