Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Učíš se, ale zdá se ti, že to nemá smysl? Možná děláš něco špatně!

Kvalitní a efektivní učení, které zvládne každý

učení
zdroj: Thinkstockphotos učení
aktualizováno 21.12.2014, 00:00 | 21.12.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Učíš se, ale zdá se ti, že to nemá smysl? Možná děláš něco špatně!

Hlavní je, abys měla při učení klid. Pokud ti pomáhají písničky, klidně si je pusť, ale v rozumné hlasitosti, a nejlepší by bylo, aby byly bez textu. Snaž se, aby ses neučila moc pozdě, dobré je ustanovit si čas, který budeš pravidelně každý den dodržovat.

Přestávky

Pokud se plánuješ učit déle, nezapomeň na přestávky. I když se to nezdá, jsou velmi důležité. Hlava se ti při nich vyčistí a učivo lépe usadí. Nedělej si je ale moc dlouhé, dobré je např. 5 – 10 min., po jedné hodině učení.

Stůl

Pokud se učíš u stolu, nezapomeň ho mít uklizený. Pokud budeš mít kolem sebe pořádek, učení ti půjde snadněji. Na stole měj jen potřebné věci. Když ses již začala učit, můžeš své tělo povzbuzovat ještě zobáním nějakého ovoce, oříšků nebo různých jiných dobrot.

Počítač, telefon, elektronika

Vždy, když se začneš učit, tak se snaž vše vypnout. Může tě to vyrušovat a zvuku chatu nemusíš odolat. Pokud to máš zapnuté, tak se snaž vypnout zvuk a nebo se odhlásit ze sociálních sítí, které by tě mohly nalákat.

 

PŘEČTI SI TAKÉ: 

Šprtka? Ne, jen chci mít dobré známky.

Když se řekne učení.. a jak se do toho efektivně ponořit!

Efektivní učení aneb najdi si svůj styl

 

Metoda trojího čtení

Jak se co nejrychleji a hlavně efektivně naučit látku? Existuje metoda trojího čtení, která by ti měla pomoci naučit se dlouhé texty a zapamatovat si důležité věci. Nemusí vyhovovat každému, ale stojí za to zkusit ji.

1. Rychločtení – snaž se přečíst text tak, abys jen zjistila, o čem je. Nemusíš si nic pamatovat, stačí abys pouze zjistila, čeho se text týká.

2. Důkladné čtení - při tomto čtení budeš potřebovat zvýrazňovač nebo něco na podtrhnutí; začni text číst znovu, čti ho pomalu a velmi důkladně. Podtrhni si v něm určitá hesla, která ti poté pomohou.

3. Tvůj text - nyní si vypiš hesla, která jsi si podtrhla, a snaž se podle nich celý text převyprávět.

Tato metoda opravdu nevyhovuje každému, ale je velmi užitečná a určitě stojí za to ji vyzkoušet. Slouží hlavně k zapamatování dlouhých textů.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •