Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ahoj, doufám, že jsi měla krásný den. Mám pro tebe připraven jeden článek, který jsem zde zatím neviděla a docela bych ho na internetu uvítala.

Moderní člověk s moderní hlavou I.

osobnost
zdroj: Thinkstockphotos osobnost
aktualizováno 23.10.2015, 00:00 | 23.10.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Ahoj, doufám, že jsi měla krásný den. Mám pro tebe připraven jeden článek, který jsem zde zatím neviděla a docela bych ho na internetu uvítala.

Jedná se o sérii článků, která nese název Moderní člověk s moderní hlavou. V dnešní době záleží hodně na zevnějšku, ale stále ještě někdo ocení to, co je uvnitř. Z tohoto důvodu jsem se rozhodla uskutečnit tento článek a doufám, že se Ti bude líbit a v této sérii budu pokračovat.

 

Pro dnešek již konec okecávání a jdeme na to. V každé sérii představím tři pojmy, které jsou pro dnešní dobu aktuální. Budu to řadit do různých sekcí: Osobnost, Zdravý životní styl a Zajímavosti . Tak a je to tu.

 

OSOBNOST


Notorická lhářka: Je to osoba, která neustále lže. Hodně si vymýšlí a postupem času se to může stát dokonce pro konkrétní osobu nevyhnutelné. Časté lhaní se dokonce může stát rituálem. Podle nejnovějších výzkumů je dokonce dokázáno, že lhaní vyžaduje mnohem větší úsilí.

 

Prokrastinace: Při prokrastinaci má člověk tendenci neustále oddalovat své povinnosti. Místo toho často dělá něco jiného. Myslím, že pro někoho je těžké dokopat se k učení, proto raději zhlédne nějaký film a poté druhý atd. Často se tak stává, že člověk si to poté vyčítá a je ve stresu. Proto ten, kdo nechce prokrastinovat se řídí jedním českým příslovím „Co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek.”

 

Jaký je tvůj temperament: Toto rozdělení pochází již ze antického Řecka


Sangvinik- Jeho písmo je rychlé a převážně široké. Povahou se řadí mezi ty, kteří potřebují mít okolo sebe lidi, je velice zábavný a nedělá mu problém jakákoliv komunikace. Problémy dokáže hravě vyřešit. Mezi pozitivní vlastnosti patří komunikatičnost, je dětinský, často bývá i naivní. Jako jeho zápory lze brát nespolehlivost, často se zaobírá sám sebou a skáče lidem do řeči.
Cholerik- Jeho písmo je velmi rychlé a uspěchané. Povahově je to absolutně nepředvídatelný člověk i drobné maličkosti ho dokáží donutit k výbuchu. Nicméně je to člověk, který umí reagovat a jeho improvizace je vynikající. Jako jeho kladnou vlastností bývá ctižádost, pevná vůle, umí rychle řešit problémy a nedělá mu potíž se rozhodnout. Do záporných vlastností se řadí jeho tvrdohlavost, neumí moc jednat s okolím, ale vždy jim musí stát v čele.
Flegmatik- Písmo flegmatika je hodně pomalé a velmi pravidelné. Jeho klidný, mírný a uvážlivý temperament dokáže mnoho vyvést z míry. Většinou to jsou realisté, kteří mají rádi své prostředí. Kladné vlastnosti bývají nekonfliktní povaha, lehce se přizpůsobí, umí naslouchat a mnoho lidí dokáže pochopit. Jeho záporné vlastnosti jsou lenost, zodpovědnost mu často nic neříká, nerad se rozhoduje.
Melancholik- Písmo pomalé a úzké. Je často náladový a vše si bere moc osobně. Zaobírá se maličkostmi a pocity vyjadřuje spíše umělecky. Jeho klady jsou talent, vyjádření abstrakce, umí ocenit krásu. Do záporů se řadí přísnost a nadměrná zranitelnost.


ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL


Inzulin: Inzulin je hormon, který rozkládá cukry. Jako jediný dokáže proniknout membránou buněk. Po vniknutí do buňky ji inzulin rozkládá na energii.

 

Strava podle stylu JANG neutrální JING: Tento stravovací návyk mají hlavně na Východě. Jedná se o to, že je to správná kombinace látek podle toho, jak bychom je měli kombinovat. JANG: ryby a polévky, poté by mělo přijít neutrální jídlo: rýže, ovoce JING: zelenina a čaj

 

Třtinový cukr: Třtinový cukr je mnohem zdravější než bílý cukr, který neobsahuje nic dobrého pro tělo. Za to třtinový cukr obsahuje Melasu, což je vláknina, která je velmi prospěšná pro tělo. Proto by se hodilo, když už sladit, tak převážně medem nebo třtinovým cukrem.


ZAJÍMAVOSTI


Jíška: Je to základ pro omáčky. Obsahuje vodu a hladkou mouku. Tento základ se hodí pro přípravu bílých omáček.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Mafií zadlužený policista a řada vražd, to je kniha Osudový dluh 
VLOG: Moje první 3 dny v San Sebastian

 

Latinský jazyk: Latina byl rodný jazyk již STAROVĚKÝCH ŘÍMANŮ. Jeho vznik se počítá od 7. stol př. n. l. a přestal se aktivně používat až v 19. stol. n. l.. Dnes se používá jako jazyk vzdělanců. Tak a na závěr pár vět: Miluji tě! - Amo te! a Jak se máš? - Qomodo vales?


Vím, že všechny tyto informace lze najít na internetu, ale nikde jsem nenašla od všeho kousek jako jsem se to snažila sepsat já v tomto článku. Informace jsme doplnila znalostmi ze školy . Doufám, že se Ti článek líbil a budu ráda, když mi napíšeš, zda bys chtěla druhý díl.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •