Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Krásný den, dnes tě vítám u dalšího článku ze sekce Moderní člověk s moderní hlavou. Nyní ale bude označen číslem 2. Tak a já myslím, že se do toho můžeme pustit.

Moderní člověk s moderní hlavou II

Selfie
zdroj: Thinkstockphotos Selfie
aktualizováno 11.11.2015, 00:00 | 11.11.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Krásný den, dnes tě vítám u dalšího článku ze sekce Moderní člověk s moderní hlavou. Nyní ale bude označen číslem 2. Tak a já myslím, že se do toho můžeme pustit.

OSOBNOST

 

Workoholik: Tento člověk se liší od většiny a to tím, že má rád svou práci. Má ji ale rád přehnaně. Tato nemoc vzniká nenápadně a ze začátku si toho nemusí ani okolí všimnout. Po čase začíná trpět pocitem viny, že nepracuje a může dojít i ke zpytování svědomí. Léčba v tomto případě je velmi náročná. Proto pracujme rádi, ale mějme i jiné záliby a koníčky

 

Narcis: První co mne napadalo, když jsem toto slovo viděla, byla jarní žlutá květina. To, že má toto slovo i jiný význam jsem se dozvěděla nedávno a chci se o to s tebou podělit. Narcis neboli narcismus je jedna z poruch osobnosti. Člověk trpící touto chorobou přehnaně obdivuje a oceňuje sám sebe. To samé chce docílit i u svého okolí. Po čase může dojít ke ztrátě přátel a kontrolou nad svým chováním.

 

Osobnost: V tomto článku jsem toto slovo již několikrát zmiňovala a tak je možná na čase, si toto slovíčko také vysvětlit. Osobnost má každý člověk. Je to jakoby souhrn charakterů a vlastností určitého člověka.

 


ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL

 

Zdravý spánek: Zdravý spánek by měl trvat 7-8 hodin. Méně i více škodí! V poslední době si spánek zkracujeme a prtoto trpíme nedostatkem spánku. A pozor, spánek i prodlužuje život. Spánek má 2 fáze:


1) Non REM spánek – Je to první, tzv. lehký spánek, který trvá přibližně 10 minut. Poté nastupuje tzv. pravý spánek. Ten trvá 20 minut. Při něm se zpomaluje dýchání a srdeční tep. Poslední část je tzv. hluboký spánek. Tep je na nejnižší úrovni a tento spánek trvá 40 minut.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zkontrolujte si složení svého šamponu!
Jak jsem si přála a teď jsem v Anglii

 

2) REM spánek – Vychází z toho, jak se naše oči ve spánku pohybují. Mozek je velmi aktivní, v některých případech dokonce více, než když jsme vzhůru. Vyšší krevní tlak + dýchání a zdají se nám sny. Tato fáze se během spánku opakuje 3x-5x.
Čich: To, že mají ženy lepší čich, než muži mnoho lidí ví. Věděli jste ale, že 2% lidí nemají čich vůbec?

 

ZAJÍMAVOSTI

 

Terakotová armáda: Jedná se o doprovod prvního čínského císaře na jeho posmrtný život. Na císařově hrobce se pracovalo ještě, když císař žil. Do dnešní doby bylo nalezeno 8 000 soch válečníků, 600 soch koní, 125 vozů ze dřeva. Nyní je zařazena na seznam UNESCO a je označována za „osmý div světa.“

 1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •