Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Stále věříš že tvé póry jdou zmenšit nebo ve špatnost make-upu? Ukáži Ti, že to co se zdá být tak, může být i jinak.

Mýty které nejsou pravda - pleť

plet
zdroj: Thinkstockphotos plet
aktualizováno 20.03.2015, 00:00 | 20.03.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Stále věříš že tvé póry jdou zmenšit nebo ve špatnost make-upu? Ukáži Ti, že to co se zdá být tak, může být i jinak.

Je voda to samé jako micelární voda či tonikum?


Myslíš si, že když si budeš obličej oplachovat pouze vodou, bude to lepší než si na ni dávat micelární vodu nebo tonikum? Určitě ne! Micelární voda Ti má dočistit pleť. I ty poslední zbytky se mají z pleti dostat pomocí těchto produktů. Samotná voda pleť spíše znečistí a vysuší.


Studená voda zmenšuje póry


Póry nejdou zmenšit. Jejich velikost je dána již od narození. Vypadají větší pouze tehdy, zda se do nich dostanou odumřelé buňky. Odumřelých buněk se nejlépe zbavíš pokud si zajdeš do sauny nebo při pocení a následném umytí ve sprše. Existují i různé přípravky, ale jsou plné chemie a póry nevyčistí tak důkladně.

 

 

Mastnou pleť musíš vysušit


Z žádné pleti by se neměla dělat jiná než je. Pokud se neustále snažíš vysušovat mastnou pleť, reakce bude taková, že se bude vytvářet více mazu. Když pleť budeš vysušovat, maz se usadí v pŕecha ucpou se nebo se ti začnou dělat pupínky.

 

Make-up je špatný


Samozřejmě to není zrovna nic dobrého, ale mýty že ti ucpává make-up póry, nejsou zas až tak pravda. Make-up ti ucpe póry jen pokud s ním půjdeš spát a proto v žádném případě s neodlíčenou pletí nechodit spát. Je to to nejhorší, co můžeš pleti udělat. Pokud máš kvalitní make-up a vždy ho odlíčíš, není důvod se ho vyhýbat. Nezapomeň, že sem tam se tvá pleť bez make-upu obejde.

 

Mastná pleť nepotřebuje vlhkost


Každá pleť potřebuje vlhkost. Někdy je dobré i tu mastnou promastit ještě víc, než sama je. To, že máš mastnou pleť, neznamená, že ji máš i dostatečně vyživenou. Na promaštění jedno uza čas použij například olivový olej, který si dáš na vatový polštářek a naneseš na pleť. Tvá pleť bude vyživená a je možné, že to pomůže i akné.

 

Lupy jsou způsobeny suchou pokožkou na hlavě


Suchá pokožka a lupy - dvě věci, které k sobě moc nejdou. Nejdříve si řekneme co jsou to lupy. Lupy jsou odumřelé části buněk, což znamená, že i pokud máš normální pokožku, můžeš mít lupy. Každé pleti odumírají buňky.

 

Pocení zhoršuje akné


Někdo tomu stále věří a tak se vymlouvá, že nemůže cvičit. Jak již jsem přiblížila pocení naopak tvé pleti pomáhá. Pomáhá ji čistit. Pocení může naopak tvé akné zlepšit.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Rozhovor s návrhářkou Beatou Rajskou o líčení a nehtech 
Čtyři pomocníci pro dokonalé řasy!

 

Hrubý peeling je lepší


Pokud máš pocit, že hrubý peeling lépe odstraní odumřelé buňky na pleti, než ten jemnější - je to velký omyl. Pleť potřebuje tu nejjemnější péči a hrubý peeling ji může rozedřít a narušit vrchní vrstvu kůže.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •