Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Ostříháním vlasů budou tvé vlasy silnější nebo časté česaní či culíky nejsou zrovna dobré? Mýty o vlasech, které změní tvůj názor.

Mýty, které nejsou pravda - vlasy

vlasy
zdroj: Thinkstockphotos vlasy
aktualizováno 13.04.2015, 00:00 | 13.04.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Ostříháním vlasů budou tvé vlasy silnější nebo časté česaní či culíky nejsou zrovna dobré? Mýty o vlasech, které změní tvůj názor.

Stříháním vlasů budou vlasy silnější


Aby toto platilo, byla by nutnost vlasy zkrátit hned u kořínku, čili tzv. "do hola" Ostříháním vlasů se pouze zbavíš roztřepených konečků. Vlasy budou silnější pokud jim budeš dodávat dostatek vitamínů a složek, které vlas potřebují.

 

Je jedno jakými nůžkami si stříhám vlasy


Ať už si stříháš jen konečky nebo i celé vlasy musíš používat kadeřnické nůžky. Jsou speciálně navržené pro vlasy. Budeš-li používat nůžky na papír, budeš mít roztřepené konečky.

 

Roztřepených konečků se dá zbavit i jinak


Bohužel to tak není. Roztřepených konečků se zbavíš pouze tím, že si je zastřihneš. Nic jiného nepomůže.


Spát s mokrou hlavou nevadí


Vadí! Vlasy se ti zacuchávají a můžou se na nich vytvořit žmolečky.


Vlasy nesmíš mýt každý den


Dlouho používaný mýtus, který není pravdou. Vlasy to nevysuší, vysušit je může pouze špatně vybraný šampon. Pokud máš mastné vlasy, určitě si je myj každý den. Používej šampony na mastné vlasy, aby si z nich dostala přebytečnou mastnotu rychle pryč.


Kulma a žehlička škodí


To je docela pravda, ale pokud budeš používat tepelnou ochranu a nízkou teplotu, vlasy to neponičí, ale důležité je mít opravdu nízkou teplotu a kombinovat to s péčí.


Gumičky vlasům nevadí


Používat gumové gumičky do vlasů tvým vlasům velmi škodí. Také jim škodí příliš utažený culík. Gumičky mohou vlasy vytrhávat a nebo je oslabovat. Příliš utažené účesy zkrátka nejsou pro tvé vlasy to pravé.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Probiotické tampony: Ne tak úplně novinka... 
RECENZE: Azurové nevěry – Petra Nachtmanová


Pokud se jednou oholíš, budou tvé chloupky růst rychleji


Nyní to není o vlasech, ale spíše o chloupcích na nohou. Je to celkem rozšířený mýtus, ale pokud si jednou oholíš nohy, tvé chloupky budou růst stále stejnou rychlostí, ale budou silnější a možná i tmavší.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •