Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mít vše naplánované do minuty není dobře, ale mít nějaký rozpis co udělat je dobrá věc. Rozvrh dne je velmi důležitý, pokud se chceš vyhnout stresu a pocitu nestíhání.

Nestíháš, navrhni si rozvrh dne

diář
zdroj: Thinkstockphotos diář
aktualizováno 30.01.2015, 12:00 | 30.01.2015, 12:00 | Hančí/Krasna.cz

Mít vše naplánované do minuty není dobře, ale mít nějaký rozpis co udělat je dobrá věc. Rozvrh dne je velmi důležitý, pokud se chceš vyhnout stresu a pocitu nestíhání.

Jsou různé způsoby, jak si udělat rozvrh dne, já ti v tomto článku některé způsoby představím, řeknu ti jejich výhody a nevýhody.Diář

 

Celý den si můžeš naplánovat do diáře. Na toto plánování je nejlepší denní diář. Vždy si zapíšeš co určitý den udělat, na co nezapomenout a na kdy máte např. domácí úkol. Jeho výhodou je hlavně to, že zůstane pořád aktuální – to znamená, že tam věci dopisuješ průběžně. Další výhoda je určitě přenosnost – můžeš ho vzít kamkoliv a tahat ho všude s sebou. Máš tam také napsané svátky. Je záporem by mohlo být to, že pokud si ho chceš řádně vést, musíš každý den dopisovat vše.

 

Denní seznam

 

Nemusíš si psát věci, které máš jen na zítra, nebo na pozítří, stačí, když si napíšeš věci, které jsou tvojí rutinou. Můžeš to mít napsané na papírku a někde připnuté. Tento seznam ti hlavně poslouží, když se chceš donutit např. cvičit, nebo více číst. Napíšeš si tam věci, které musíš splnit každý den a poté je jen na tvé vůli. Zda to splníš, nebo ne. Jeho klady: Nemusíš tam psát každý den, je malý. Zápory: Není aktuální, máš tam pouze věci, které děláš vždy, tak se může stát, že na test třeba zapomeneš.

 

 

PŘEŠTI SI TAKÉ:
Recenze: Jen si troufni! 
Jako Andílek z Victoria's Secret!

 

Upomínky

 

Upomínky si můžeš psát např. na lepící papírky, do různých aplikací atd.. Jedná se o to, že když vám ve škole řeknou, budeme psát v úterý test, stačí si napsat úterý-test Je to velmi rychlé. Obsahuje to jen věci, které jsou pro tebe opravdu důležité. Jeho klady: velmi rychlé, obsahuje jen důležité věci zápory: Není to přenosné, může se stát, že ti papírek někam zapadne, nebo tě začne zlobit telefon.

 

Časový

 

Tento úsek si můžeš psát na papír, nebo také do diáře. Jedná se o to, že vše bude mít svůj čas kdy začít a kdy končit. Vše si zkrátka budeš psát s časem. Rozplánuješ si den do nejmenších detailů. Jeho velkou nevýhodou je, že nemusíš vše správně odhadnout a tak ti učení může trvat např. déle a tak se ti celý rozhodí. Jeho výhodou je, že by jsi již neměla na nic zapomínat.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •