Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Začala jsi chodit do nové třídy, na střední či vysokou školu a nějak ti třídní kolektiv moc nesedl? Mám pro tebe pár rad jak to napravit.

Nezapadla jsi do kolektivu? Zkus to napravit!

kolektiv
zdroj: Thinkstockphotos kolektiv
aktualizováno 23.11.2014, 00:00 | 23.11.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Začala jsi chodit do nové třídy, na střední či vysokou školu a nějak ti třídní kolektiv moc nesedl? Mám pro tebe pár rad jak to napravit.

1. Nepředstírej!

 

Tento bod je velice důležitý, jelikož pokud se budeš ze začátku přetvařovat a všichni s tebou budou kamarádit a poté začneš ukazovat své pravé já, ostatní ti budou říkat, že jsi se změnila. Snaž se již od začátku chovat tak, jak to ty opravdu cítíš a nepřetvařuj se.


2. Hoď stud za hlavu

 

Pokud se hodně stydíš a přijde ti, že když se začneš bavit s někým jiným, že se začneš vtírat? Neber to tak, řekni si, že se chceš jen seznámit a neboj se k němu přijít a oslovit ho.


3. Neboj se otevřít

 

Abys do kolektivu zapadla, snaž se i otevřít. Neznamená to, že máš jim říci tvá největší tajemství. Stačí, když jim prozradíš něco o tobě, kdo vůbec jsi atd.. Možná se ti to pokusí někdo vrátit a řekne ti něco o sobě a zjistíte, že máte mnoho společného.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Jak přivést mladšího sourozence k četbě? Zkus jednu z těchto knížek. 
Jeden z pomocníků v boji proti tlustým stehnům!


4. Nepomlouvej

 

Pokud ti někdo v kolektivu nesedl, nezačni ho hned pomlouvat, radši počkej, třeba to tak hrozné s ním nebude a někdo jiný se s ním může kamarádit a hned začít pomlouvat tebe. Nezapomeň na to, že každá pomluva se může nakonec otočit proti tobě.

 

5. Moc velká štědrost

 

Pokud se budeš snažit ze začátku každému pomáhat s tím, že ti to poté budou vracet, myslím, že to tak nebude. Ostatní na to za chvilku zapomenou a ty opět budeš sama. Snaž se spíše s ostatními bavit a rozumět si s nimi. Pokud nevíš o čem si povídat, zkus třeba začít o základních věcech a vždy, když budeš cítit, že hovor utichá, navaž další konverzaci.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •