Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Mnoho lidí trpí na akné, ale většina se ho snaží léčit až když se vyskytne, ale POZOR akné se dá i předejít. Jak? To ti prozradím v tomto článku.

Předejdi akné a zbav se trápení

pleť
zdroj: Thinkstockphotos pleť
aktualizováno 05.03.2015, 00:00 | 05.03.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Mnoho lidí trpí na akné, ale většina se ho snaží léčit až když se vyskytne, ale POZOR akné se dá i předejít. Jak? To ti prozradím v tomto článku.

Ručník


Není dobré používat ručník na ruce a ten samý i na obličej. Tím si jedině přenášíš bakterie a tvá pokožka tím trpí. Je dobré mít jeden na ruce a jeden na obličej. Na obličej je také vhodné používat bavlněný ručník.

 

Odličování


Odličování se nám zdá normální věc, ale někdo se neodličuje vůbec nebo pouze částečně. Je důležité dbát na správné a důkladné odličování. Také není zrovna na místě používat vodu. Ve vodě je mnoho bakterií a proto se jí snaž předejít. Na večer použij odličovače a důkladně se odlič.

 

Micelární voda


Po odličovači můžeš mít mastnou pleť, hlavně pokud máš odličovač s olejem a tak pleť zbav oleje pomocí micelární vody. Já jsem v poslední době testovala micelární vodu od značky NIVEA. Je určena na citlivou pleť a částečně i odličuje. Tato micelární voda jsou 3 kroky v 1. Nejprve odstraňuje make up. Micelární vody nejsou určeny na odstranění líčení a tak ho odstraňují pouze částečně, ale tato micelární voda se popere i s řasenkou. Za 2 je určena na hydrataci. Suchá místa na pleti zjemní. Za 3 je určena k vyčištění pleti. Je dobré použít nejprve peeling a poté micelární vodu a pleť je čistá a svěží.

 

nivea
(Foto: oficiální zdroj)

 

Peeling


Pokud cítíš, že pleť potřebuje vyčistit, je již pozdě. Pleť čisti neustále (ráno nebo večer). Je vhodné použít peeling. Na obličeji je velice jemná a citlivá kůže a tak se hodí peeling, který nemá hrubé kuličky. Peeling by měl být jemný, ale mě by i odstranit nečistoty.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Co s mastnými vlasy během dne? 
S.Oliver - módní kolekce JARO/LÉTO 2015

 

Kosmetika


Dalším problémem je neznačková nekvalitní kosmetika. Některé výrobky jsou dobré, ale spíše se objevují ty, co pleť zanáší nečistotami a uspávají póry. Je dobré nebát se kvalitnější kosmetiky a omezit použití make-upu. Make-up ucpává póry, zabraňuje pleti dýchat a na citlivé pleti může nadělat mnoho škody. Lepší je použít korektor pouze na postižená místa.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •