Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Přijde ti, že se teď točí všechno kolem youtube? Baví tě blogování, ale přemýšlíš nad tím, že by ses také přemístila na youtube scénu, protože je teď víc populární? Tak za mě určitě NE! Proč? To ti řeknu v tomhle článku, takže jdeme na to.

Proč jsou blogy nesmrtelné a YT je nepohřbí?

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 28.09.2016, 00:00 | 28.09.2016, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Přijde ti, že se teď točí všechno kolem youtube? Baví tě blogování, ale přemýšlíš nad tím, že by ses také přemístila na youtube scénu, protože je teď víc populární? Tak za mě určitě NE! Proč? To ti řeknu v tomhle článku, takže jdeme na to.

1. Poučení z minulosti

Pamatuješ na gramofonové desky, kazety, CD? To vše bylo. Ano, dnes se hit gramofonových desek opět vrací, ale je to zase chvilkový okamžik. Všechny tyto "vymoženosti" měly svůj BOOM v minulosti, ale dnes jsou stále a stále něčím novým nahrazovány. To jediné, co vždy zůstalo, je kniha. Ano, je to nesmrtelná kniha. Když si to přeneseme do virtuálního světa, blog je něco jako kniha, která není na papíře. I přes to, že je právě youtube tak známé, blogy jsou a budou. Třeba časem o nějaké YT scéně budeme jen pátrat v paměti.

2. Větší kreativita a úsilí

Je ohromný rozdíl točit video a psát článek, to ví každý, ale kdo to má těžší? Bloger v článku musí na čtenáře zapůsobit, přenést na něj pozitivní myšlení, vtáhnout ho do děje a "vyrazit mu dech" a to vše musí splnit jen pomocí písmenek na klávesnici. Youtuber k tomu může používat grimasy, smích a třeba video i podmalovat nějakou písničkou.

3. Nebudeš jako podklad při uklízení

Mnohdy se stává, že youtube videa si pouštím jen jako podmalování tichého pokoje, který se právě chystám uklidit? Děláš to taky? Nemyslím si, že youtubeři zrovna touží po tom, aby byli jako kulisa - vždyť do videa dali mnoho efektů a ty zrovna ty neuvidíš, protože se právě budeš snažit uklidit postel.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Návod pro začínající blogerky, jak založit kvalitní blog

Jak se proslavit na blog.cz

Potřebuješ peníze? Vydělat ti může blog

4. Ty budeš uvádět, jak moc chceš, aby tě lidi znali

Přijde mi, že YT videa toho ukazují mnoho. Ukazují číst pokoje, celý tvůj obličej, tvé přeřeky, tvé nedostatky, které poté slouží jako zdroj mstivých sledovatelů. Na blogu si můžeš regulovat to, kým chceš být. Záleží jen na tobě, zda si dáš na blog fotky, zda tam ukážeš tvůj pokoj nebo další osobní věci.

5. Na to jsi moc malá a k tobě se to nehodí...

Když to tak vezmeme, tak blogování tě stojí "jen" počítač s funkční klávesnicí:), poté možná ještě fotoaparát. Je jedno, kdy články budeš psát, protože nikdo ti nebude nadávat za to, že máš špatné světlo, že tato halenka je příliš výstřední a na tvůj věk by sis zdaleka neměla dovolit takovýhle výstřih. Nikdo nevidí do zákulisí tvého článku. Představ si, že na YT vidíš nějaké video, které má hlavu a patu a youtuber si dal opravdu práci s obsahem. Těšíš se na reakce ostatních lidí a místo toho vidíš v komentářích jen jediné a to otázky na tebe: Kolik ti je? Tahle barva ti nesluší, měla sis nechat tu předtím! Vypadáš hrozně.

Není to škoda? Na blogu ti většina lidí opravdu na článek zareaguje, pokud se teda nebude týkat komentář nějaké reklamy na jiný blog :)

A jak to máte vy s YT scénou a blogy?3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •