Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Když snít není jednoduché... Kniha, která otevře oči nejednoho čtenáře.

RECENZE: Dívka, která nesměla mít sny

RECENZE: Dívka, která nesměla mít sny - 3
zdroj: Archiv blogerky RECENZE: Dívka, která nesměla mít sny - 3
aktualizováno 31.07.2015, 00:00 | 31.07.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Když snít není jednoduché... Kniha, která otevře oči nejednoho čtenáře.

Musím říci, že recenze na tuto knihu se píše velice špatně. Je to totiž kniha, která nese velmi silný citový příběh.

 

RECENZE: Dívka, která nesměla mít sny - 1
(Foto: Archiv blogerky)

 

Vžít se do "jiného" světa, který je jiný než ten náš. Barvitý popis zdejší krajiny a to, jak osud bývá někdy zlomyslný.

 

Moc se mi líbí to, co o této knize/příběhu, napsala sama autorka – Barbora Walterová Benešová:
„Příběh, který vznikal víc než dva roky a spolu se mnou se devětkrát stěhoval z místa na místo. A nakonec jsem se dočkala, abych ho mohla pevně uchopit do rukou a podělit se se všemi, kteří o to jen trochu stojí."

 

Kniha byla vydána v roce 2015. Jedná se o příběh, kde se dvojčata, Mikeš a Eliáš, dostanou do Keni. Dostanou se tam díky své matce, která zde působí jako učitelka. Oba dva právě dostudovali Karlovu univerzitu. Cíl jejich cesty je poznat krásnou, občas nebezpečnou Afriku, ale také to, konečně dospět.

 

Při poznávání zvyků, které má Afrika, je nutné podotknout, že čtenáři, se zatajuje dech. Důkladný popis prostředí, ale také tamních zvyků. Chlapci se zde setkají s něčím, na co opravdu připraveni nebyli. Ženská obřízka, která je již zakázaná, se stále provádí a uvědomit si, jak ženy trpí, netrvá dlouho. Je tu však někdo, kdo nepřestává snít. Sny jsou její nadějí. Kehko, africká dívka, která je jiná. Snaží se ve všem hledat to, co ostatní nevidí. Učenlivé děvče, které touží po lásce, bez toho, aniž by musela ženskou obřízku podstoupit. Je tu však Mikeš, který je odhodlán pomoci…

 

Úryvek ze strany 259: Nejhorší noční můry se splnily, teprve teď chápal, že Kehko není jen děvčetem, kterému chtěl zachránit život a naučit ho žít ve svém světě. Pochopil, že po třech měsících už je ženou jeho života, že ji opravdu miluje. Viděl před sebou tu mladičkou dívenku se zničenýma a zjizvenýma nohama. Celý život chodila bosa po prašných cestách a její nohy mohly o útrapách vyprávět hlubokými a špatně zhojenými jizvami.

 

RECENZE: Dívka, která nesměla mít sny - 2
(Foto: Archiv blogerky)

 

Anotace: Příběh dívky, která se narodila v zemi, kde žena nemá mít vlastní sny a nemá příliš možností. V zemi, jejíž zvyky jsou nám, Evropanům, úplně cizí. Dívky, která se rozhodla žít jinak a v jiném světě, než jí bylo původně předurčeno. Dívka, která je za tuto změnu osudu vděčná. Román plný bolesti, utrpení, ale i lásky a naděje.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Dva tipy na knížky pro mladší! 
Recenze: Věčně mladá s Blake Lively

 

Barbora Walterová Benešová se v současné době věnuje psaní druhého dílu tohoto románu.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •