Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Příběh od Claire Bidwell Smithové, který je plný lásky a velkých ztrát. Autorka Claire Bidwell Smithová je terapeutka, která se zabírá truchlením.

RECENZE: Plavat se žraloky

Kniha
zdroj: Archiv autorky Kniha
aktualizováno 09.11.2014, 00:00 | 09.11.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Příběh od Claire Bidwell Smithové, který je plný lásky a velkých ztrát. Autorka Claire Bidwell Smithová je terapeutka, která se zabírá truchlením.

Toto mě na autorce nejvíce zaujalo. Kniha je velice smutná a plná otázek, snahy nalézt pravdu. 

 

Příběh

 

V knize vystupuje Claire ve svých 14 letech a proplouvá životem. Její matka onemocní rakovinou a Claire celé období prožívá s ní. Matku velice miluje a pozdější ztráta ji velice ranní. Útěchu se snaží nalézt v alkoholu. Po určitém období ji opouští i otec. Claire zůstala sama. Chce se uzavřít před světem. Snaží se nalézt něco, co ji opět nabudí energií a pomůže vzchopit se ze vzpomínek. Tato touha ji vede dál. Najde si přítele Grega. Pomůže ji zapomenout?

 

kniha
(Foto: oficiální zdroj)


V knize dívka navštíví i Českou republiku. Název knihy je odvozen od jednoho úseku v knize. Clariina matka se chtěla potápět se žraloky. Claire vzpomínky nedají spát a rozhodne se sama potopit do hlubin moře a plavat se žraloky. Je tak odvážná, jak si myslí? Chce to opravdu udělat? A ta zásadní otázka: Udělá to? Potopí se do temných hlubin, kde čeká mnoho nástrah a nebezpečí.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Zoufalá Vignerová: Umím vařit, ale nemám pro koho! ROZHOVOR
Nejčastější módní omyly českých žen

 

Kniha není seřazena chronologicky. Je psána opravdu jako vzpomínky. Jak se postupně vybavovaly, jak Claire vzpomínala. Data jsou tedy přeházená. Nejdříve ji v jedné kapitole zemře matka a v další již zase žije. (Není to psáno tak, jak se to postupně stalo.) Kniha se dobře čte, nicméně dokáže vzít za srdce a uroněná slzička je také možná. Je to opravdu silný příběh hledání, naděje a uvědomění si.


Claire za svůj život zažila opravdu mnoho ztrát, ale za to poznala, co má opravdu cenu. Narodí se jí zdravá holčička Verunka, která opět ovlivní život a je to jedna z mála hezkých a neuvěřitelných chvílí, které Claire zažije. Knihu určitě doporučuji přečíst, je to opravdu neuvěřitelný příběh.

 

Vydalo nakladatelství Fortuna libri.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •