Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

A. J. Kazinski: Spánek a smrt. Tato krimi kniha s prvky hororu se dotkne nejednoho z nás.

RECENZE: Spánek a smrt

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 10.03.2016, 00:00 | 10.03.2016, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

A. J. Kazinski: Spánek a smrt. Tato krimi kniha s prvky hororu se dotkne nejednoho z nás.

Autorem je A. J. Kazinski, což je pseudonym rovnou pro dva autory – Andrese Ronnowa Klarlunda a Jakoba Weinreicha. J. Weinreich je dánský autor knih pro děti a mládež a A. R Klarlund je scénárista a režisér. Hlavní hrdina detektiv Niels Bentzon, který již byl autory použit v předchozí knize Poslední dobrý muž, má i v této knize své místo. Dokonce je součástí i další knihy autorů a to Svatá aliance.

Na zadní straně jsou recenze a hodnocení, což se vidí málokdy. Kniha je hodnocena 2x 5* a 1x4*, což je opravdu skvělé hodnocení. Určitě nejednoho z vás zaujme to, jakým stylem je kniha psána. Kniha je rozdělena na 2 části, které se poté dělí ještě na kapitoly. Každá kapitola nese místo, kde s ebude odehrávat, ale také čas, takže jste neustále v obrazu, kde se nacházíte a lépe se můžete vcítit do děje. (Nádraží Dybbolsbro, 23:53).

PŘEČTI SI TAKÉ:

Realistický příběh s tématem holocaustu? Přečti si Vypravěčku!

Přečti si o Podivuhodném a krásném soužení Avy Lavender

TIP NA KNIHU: Přečti si šokující příběh o Holce

Kniha na nic nečeká a již v prvních kapitolách jste naprosto propojeni s knihou. Niels Bentzon, detektiv, který je však i vyjednavačem bude povolán k případu na nádraží, kde se mladá dívka chystá skončit se svým životem. Chce se vrhnout do kolejiště, ale to vše je jen následek drog.

Kontak je navázán, ale bohužel se mu nepodaří v sebevraždě zabránit. Při pitvě se zjistí, že dívka byla nejdříve utopena, poté resuscitována a následně si život vzala sama. Detektiv se dostává ke skupině , která pokouší klinickou smrt. Jeden z nich své oběti díky tomu zabíjí několikrát. Detektiv se dostane do nebezpečných situací, ale poté se do těchto situací dostává i jeho manželka. Manželka se má stát poslední obětí tohoto pachatele.

Pokud vás knihy vždy vtáhnou do děje, tak tady ten děj budete přímo prožívat. Kniha je velmi propracovaná, umí zaujmout, zaskočit a překvapit. Pro milovníky thrillerů a hororů je to kniha, kterou by určitě neměli vynechat.

2
(Foto: oficiální zdroj)


Nakladatelsltví: Brána
Originální název: Near-Death
Rok vydání: 2015 (1. vydání)0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •