Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Chceš mýt dobré známky, něco dokázat, ale přezdívce šprtka se nevyhneš.

Šprtka? Ne, jen chci mít dobré známky.

Šprtka
zdroj: Thinkstockphotos Šprtka
aktualizováno 06.12.2014, 00:00 | 06.12.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Chceš mýt dobré známky, něco dokázat, ale přezdívce šprtka se nevyhneš.

Pokud ti to vadí, zkus pár tipů jak se tohoto přízviska vyhnout nebo jak se ho zbavit.

Nejdůležitější je, abys byla sama sebou. Žádné přetvařování – prostě ty. Když se budeš přetvařovat, nikdy to nevede k ničemu dobrému. Když mluvíš s třídním kolektivem, snaž se být uvolněná a odpovídat tak, abys opravdu mluvila ty a ne někdo jiný.

Pokud ti již šprtko říkají, snaž se s ostatními mluvit. Ukaž jim, kdo doopravdy jsi a kdo se v tobě skrývá. Ve třídě to budeš mít těžší. Vždy, když tě takto nazvou, zkus se ohnat tím, že jen chceš mít dobré známky. Někdo to pomůže, někdy ale ne.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Vychytávky do školy aneb jak se udržet vzhůru
Desatero správného učení
Do školy na devátou? A bez známek? Jak by školní reforma vypadala podle tebe?

Nezapomeň, že pokud to již přechází meze, svěř se rodičům nebo komukoliv jinému. Z počátku stačí se svěřit kamarádce, která by to měla pochopit.

Snaž se zapojovat do kolektivu i mimo školu, protože čím víc přátel budeš mít, tím si budeš připadat svá a nebudeš si všímat narážek, kterými ti budou ostatní nadávat.

Ve škole se stále snaž, není nic špatného, že chceš být dobrá, něco si dokázat a mít dobré známky. Pokud jsi v osmé či deváté třídě, známky potřebuješ mnohem lepší než dříve.

Rodiče by tě v tomto měli podporovat a i praví přátelé. Ty si zkrátka zapamatuj, že to, kdo doopravdy jsi, je důležitější než to, co si o tobě myslí ostatní.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •