Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pospícháš ráno a potřebuješ zkrotit své přeležené vlasy. Tvým zachráncem se stane vlasový donut. Někdo to mu říká drátěnka.

Udělej si perfektní drdol na dva způsoby

Dokonalý drdol - 2
zdroj: Archiv blogerky Dokonalý drdol - 2
aktualizováno 10.07.2014, 00:00 | 10.07.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Pospícháš ráno a potřebuješ zkrotit své přeležené vlasy. Tvým zachráncem se stane vlasový donut. Někdo to mu říká drátěnka.

Pracuje se s ním velice dobře a zvládneš to v každé situaci. Jako doplněk poté můžeš zvolit věci dle tvého výběru, já nejčastěji používám květiny. No, a nyní se na to vrhneme.


Drdol č.1

 

Budeš potřebovat: 2 gumičky, jednu pinetku a donut.

 

Dokonalý drdol - 1
(Foto: Archiv blogerky)


Nejprve si udělej culík, podle toho, jak vysoko chceš drdol mít. Poté culík pečlivě rozčeš a přetáhni přes gumičku donut. Vlasy rozprostři vodorovně po celé ploše donutu a přetáhni gumičkou. Zbylé vlasy postupně smotej do spirály a na konci uchyť pinetkou. Následně použij doplněk dle tvého výběru.


Drdol č.2


Na tento drdol budeš potřebovat všeho trochu více- více času, více pinetek, jen gumičku budeš potřebovat jen jednu. Tento drdol vypadá skvěle na slavnostních večeřích, plesech, slavnostech, ale i jen tak do města. Jako doplněk opět můžeš zvolit nějakou květinu nebo nemusíš volit nic. Je to opravdu jen na tobě.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Je léto a ty nemáš peníze na dovolenou? Nezoufej!
Vše, co potřebuješ vědět o opalování!
 

Začátek je stejný jako u drdolu č.1. Uděláme si culík a přetáhneme donut. Poté si opět rozprostřeme vlasy, abychom měli přehled, kolik vlasů nám ještě zbývá zaplést. Vezmeme si menší pramínek vlasů, který rozdělíme na dva a začneme zaplétat do spirály. Pokud máš kratší vlasy, spirálu dole uchyť pinetkou. Zda máš vlasy delší, prostrč pramínek ještě jednou kolem donutu a zbytek opět zapleť do spirály a poté uchyť pinetkou pod drdolem. Pokračuj, dokud nebudeš mít celý drdol pokryt spirálkami. Trčící vlasy pod donutem můžeš buď zahladit, zapléci do spirály okolo drdolu, nebo přetáhnout chlupatější gumičkou.
 

Dokonalý drdol - 3
(Foto: Archiv blogerky)

 

Místo spirálek můžeš vlasy zaplétat i do malých copánků, určitě by to také vypadalo skvěle.

 

Pokud máš neposedné vlasy a nedrží ti v požadovaném tvaru, zkus nějaké pomocníky. Nejšetrnější je voda, nalij si ji trochu do rozprašovače a vlasy lehce namokři. Mělo by se s nimi poté lépe pracovat.
 

Pokud chceš opravdu pevný drdol, použij gel. Dej si pozor aby si při gelování vlasů nenagelovala i culík, špatně by se s vlasy manipulovalo. Tužidlo zastane stejnou práci jako voda, ale vlasy ti udrží déle u sebe. Jako poslední ti může pomoci lak na vlasy, který účes zpevní a dodá mu příjemný lesk.

 

VIDEO: Perfektní drdol5 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •