Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Neviditelnost, jako by to bylo tvé druhé jméno. Máš svůj styl, jsi jiná, ale bojíš se ukázat. Většina lidí si o mně myslí něco jiného a každý má jiné názory, pokaždé se chovám jinak, ale nikdy ne podle toho, jak bych se JÁ zachovala.

Ukaž svou sebejistou tvář

krása - 2
zdroj: Thinkstockphotos krása - 2
aktualizováno 20.05.2014, 00:00 | 20.05.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Neviditelnost, jako by to bylo tvé druhé jméno. Máš svůj styl, jsi jiná, ale bojíš se ukázat. Většina lidí si o mně myslí něco jiného a každý má jiné názory, pokaždé se chovám jinak, ale nikdy ne podle toho, jak bych se JÁ zachovala.

Většina lidí mě pokládá za šprtku, ba za šedou myšku. Myslím si, že to není pravda. Uvnitř jsem barevná a elegantní a to, že jsem se snažila mít na vysvědčení dobré známky je v 9. ročníku pochopitelné. Čím více přezdívek, tím více jsem padala do veliké prohlubně. Bála jsem se mluvit s těmi nadřazenými (takto nazývá u nás ve třídě mnoho lidí skupinku, ve které kdo nemá - značkové oblečení, nemluví sprostě a neustále nemá přihlouplé otázky - tak tam zkrátka nepatří).

 

Znám mnoho takových lidí a řekla jsem si "dost". Začala jsem postupně ukazovat, kdo jsem. Nejdříve jsem začala vzhledem. Nosila jsem jenom řasenku a to ve velmi tenké vrstvě a maximálně korektor. Vždy se mi ale líbili linky. Černá tekutá linka prostě nic nezkazí. Aby jsem si na to zvykla, začala jsem něčím méně výrazným a to hnědou linkou. Bohužel jsem nesehnala tekutou, tak mám jen tu v tužce. Hnědá linka mě velmi zaujala a už je to pár týdnů, co jsem ji měla poprvé na sobě. Pomalu budu černou linkou v tužce linku ztmavovat, až si udělám krásnou tekutou černou linku. To ale nebylo vše.

 

 

Jelikož mé hobby zabírají téměř celý můj čas, domů se vracím až kolem deváté večer a mezitím domů nejezdím, nikdy mi nevydržel korektor. Začala jsem používat make up ve velmi malém množství a jsem na to hrdá, i když se zdá, že je to maličkost, pro mne to byl velký krok vpřed. Můj šatník obsahuje mnoho barevných a stylových, avšak elegantních kousků. Do školy jsem však vždy šla jen v džínách a v triku. Nikdy jsem si nevzala černé silonky a úplnou sukni, i když se mi tento styl moc líbí. Jednoho dne mi mamka dala květované džíny, rozhodla jsem, že si je vezmu, je to věc která, když mi ji mamka dovezla, byla v módě. Vzala jsem si je a ustrašeně vlezla do třídy. Všichni mě sežehli svým pohledem a jako by se najednou o mně všichni začali bavit. Dokonce jsem si i pár rozhovorů vyslechla. Opravdu pěkné nebyly. V těch džínách už jsem nikdy nikam nešla.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Krásné nehty na pohled? To je základ!
TEST ŘASENEK: Která řasenka u mě obstála?
Dokonalá oční linka: Nauč se ji krok za krokem

 

Nyní však jdu do školy v tom, co se mi líbí a velice si to užívám. Těmito dvěma fázemi jsem skončila, začala jsem teprve nedávno, ale pokračuji, nyní jsem uprostřed další fáze, a to abych se nebála říct když s něčím nesouhlasím. Když u nás někdo z nadřezených něco řekl, všichni do jednoho poslechli, i když si poté mezi sebou říkali, jaká je to blbost. Byla jsem mezi, nikdy prostě jsem se neodvážila říci, že s tím nesouhlasím, raději jsem se vším souhlasila, aby si poté na mě nemohl nikdo ukázat. Nyní se již nebojím říct, proč bych to udělala jinak a snažím se ignorovat další nadávky. Bohužel to ještě nedokáži v nových kolektivech. Tam stále radši souhlasím se vším. Snažím se ale udržet pár vlastností, kterých se nechci vzdát a to: odpustit, přiznat chybu a být čestná. O tyto vlastnosti nechci přijít. Přes tuto fázi jsem se nedostala, a tak nechci psát mé další fáze, kterými se chystám projít, jelikož nevím, zda se to zdaří a zda to je vůbec možné. To, co jsem ale napsala, je pravda a na vlastní kůži vím, že změnit se jde.

 

I když se někomu zdá tento článek zbytečný, chtěla jsem aby sis uvědomila, že pokud máš podobné potíže, začni na sobě pracovat a BUĎ SVÁ. Pokud je nemáš a znáš někoho, kdo se také bojí ukázat, kdo je, neboj se pomoct. Ze začátku to bude těžké, ale výsledek za to stojí. Já se nyní cítím veseleji, plná energie a chuť do všeho jít a vše zkusit.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •