Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Neustále tě trápí akné a žádné mastičky nepomáhají? Mám tady pár tipů jak na to.

Vyhraj boj s akné

Akné
zdroj: Hančí/Krasna.cz Akné
aktualizováno 20.11.2014, 00:00 | 20.11.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Neustále tě trápí akné a žádné mastičky nepomáhají? Mám tady pár tipů jak na to.

Nejdříve ti ukážu, že spíše než mastičky ti může pomoci to, co máš běžně doma.

Zubní pasta

Fluor v zubní pastě vysušuje a léčí. Nejlepší je kupovat zubní pastu s vysokým množstvím fluoru. Tento krok ale používej spíše na večer. Než půjdeš spát, vyčisti pleť peelingem nebo čistící vodou. Poté přijde na řadu zubní pasta. Pleť je vyčištěná a ty nanes zubní pastu v malém množství na akné. Nech zaschnout a poté se ulož do postele. Ráno se může stát, že budeš mít pastu lehce oloupanou. Namoč si ručník a zbytek pasty vlhkým ručníkem setři. Výsledky jsou vidět hned po prvním použití.

Zelenina

I když se to nezdá, akné ovlivňuje i tvá strava, velmi jí pomáhá, když si zeleninu spíše uvaříš, než když jí budeš jíst syrovou. Než bílé pečivo, zkus přejít na celozrnné. Potřebuješ hodně vlákniny a ta se nachází v rýži, můžeš zkusit různé rýžové recepty, jsou chutné a pomůžou.

Pitný režim

Tvé pokožce dodá sílu i správný pitný režim. Každý by měl vypít za den alespoň jednu sklenici vody, bez šťávy a bez bublinek.

Pampeliška a aloe vera

Utrhni květ pampelišky i se stonkem. Šťávou ze stonku si poté potři akné. To samé můžeš udělat, pokud máš doma aloe vera. Ustřihni jeden květ a poté si tím potři akné.

Nyní se podíváme do drogerií na to, co používat, co je zbytečné a kdy to používat.


PŘEČTI SI TAKÉ:

Nejlepší triky, jak zamaskovat akné
Jak se zbavit akné za 30 Kč
Akné nejen v pubertě? Co dělat, když tě trápí i ve dvaceti a později


Ráno

Hned co se vzbudíš, měla bys použít čistící vodu. Měla by tě připravit a pleť lehce probudit. Nejlépe se používá nanesením na vatový polštářek a poté lehce rozetřít po pleti.

Dále můžeš ráno použít peeling. Nepoužívej nějaký hrubý, na ráno stačí jemný peeling, který pomůže akné zmírnit.

Poté nanes hydratační krém, protože všechny procesy před krémem pleť vysušují. Je dobré použít nějaký proti akné, nebo s bylinkami.

Přes den


Nos u sebe léčivou tyčinku. Najdeš ji v mnoha drogeriích. Je to vodička v 10 cm tubičce, která pomáhá vstřebávat akné. Hned když ucítíš, že se něco klube ven, tak si to tím potři.

Večer

Začni odličovačem, je hodně mastný a mohl by tvou pleť podráždit. Začni s ním tedy hned na začátku.

Poté použij pleťovou vodu, odstraní zbytek nalíčení a dočistí pleť.0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •