Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kdy je člověk doopravdy šťastný?

Vzpomínky - cesta k pravému štěstí

1
zdroj: Thinkstockphotos 1
aktualizováno 14.08.2016, 00:00 | 14.08.2016, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Kdy je člověk doopravdy šťastný?

Podle mě je to tehdy, když mu na rtech vyskočí nečekaný úsměv, jeho srdce se zblázní v rytmu oblíbené melodie a slova se najednou stanou párou, protože ani v nejmenším nedokážou popsat, jak se právě cítíš.

Některé vzpomínky nejsou sice šťastné a určitě to není to, na co bychom chtěli vzpomínat. Tyto vzpomínky je lepší hodit za hlavu a věnovat se jen těm, které jsou nezapomenutelné. Jak mít tyto vzpomínky stále na očích a nezapomínat ani na nejmenší detaily, které se při této události staly? Jdeme na to…

1. Fotografie

Ano, v dnešní době fotíme vždy a všude, ale občas je lepší si z těchto elektronických vzpomínek udělat papírové. Já si je vždy vytisknu a na štítky napíši datum a místo,kde byla fotografie pořízena, popřípadě kdo je na fotografii.

2. Pohledová metoda

Léto bereme jako období, kdy můžeš nejvíce cestovat na nejzajímavější místa, kde se většinou nachází nějaký ten stánek s pohledy. Klasické stojí kolem 6 Kč a jsou skvělou vzpomínkou. Doporučuji si na ně ze zadní strany napsat to, co zajímavějšího se ti zde stalo. Vždy když pohled otočíš, vzpomeneš si na tu krásnou událost, kterou jsi zde prožila.

3. Sklenice plná radosti a zážitků

Budeme potřebovat jednu zavařovací nebo podobnou sklenici, kterou si můžeme vyzdobit jak chceme. Poté si na papírky vždy napíšeš, jaký zážitek se ti stal, převážeš mašličkou a vhodíš do sklenice. Vždy když ti bude smutno, stačí si nějaký papírek vytáhnout a hned se ti ukáže úsměv na tváři.

PŘEČTI SI TAKÉ:

Uchovej vzpomínky živé

Držte si pevně své dobré vzpomínky

Založ si i ty svou krabičku vzpomínek!

4. Překvap se sama

I když to zní zvláštně, opravdu jde se překvapit. Já si vždy na dovolené kupuji pohledy a píši na ně zážitky, jak jsem již psala v bodě číslo 2. Poté však pohledy zandavám na různá místa. Nejčastěji do knih, do poliček atd… Poté když začnu číst nějako knihu a vyskočí na mě příjemná vzpomínka, je to úžasný pocit.

5. Provázky, které oblétly svět

Asi všude se jeden čas objevovala fotografie nataženého provázku, na který se poté pomocí kolíčků připnou fotografie atd.. Není to špatný nápad. Záleží jen na tobě.

6. Deníček v jiném kabátu

Klasické deníčky známe všichni, ale řekněme si popravdě, kdo z nás si tam vydržel psát delší dobu. Pokud si někdo vede deníček už dlouho, budu ráda, když mi pod článek do komentářů dáte vědět, protože mě to vydrželo nejdéle 1 měsíc. Co mi naopak vydrželo dlouho, je něco jako fotoalbový deníček či jak jinak to nazvat. Jedná se o velký sešit, do kterého si vlepuji pohledy, fotografie a připisuji k nim zážitky, které se udály. Lepím si tam i účtenky, když jsem byla třeba s někým na večeři.

A jak uchováváš ty své vzpomínky? Budu ráda, když mi dáš vědět…0 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •