Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jak se stát vyrovnaným člověkem, který se nebojí ukázat své pravé JÁ – tak o tom bude tato série článků.

Z netykavky komunikativní holka 1

komunikace
zdroj: Thinkstockphotos komunikace
aktualizováno 21.07.2015, 00:00 | 21.07.2015, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Jak se stát vyrovnaným člověkem, který se nebojí ukázat své pravé JÁ – tak o tom bude tato série článků.

Na úvod bych chtěla zmínit jen pár vět. Pokud jsi něco jako já, to znamená holka, která je uvnitř plná energie, nápadů, kreativní, ale bojí se otevřít okolí, tak to se ti bude tato edice docela zamlouvat. Já mohu říci, že jsem to „asi“ dokázala.

Ano, to asi je v uvozovkách, protože každý den se může vše vrátit, ale nyní je to skvělý pocit!


Takže jdeme na to. V každém článku se pokusím říci něco v pěti bodech o tom, jak to dokázat a nyní jdeme na to.

 

1. Někdo…
Ano, vím. První podnadpis prvního bodu není zrovna přehledný, ale dá se říci, že je nejdůležitější. Musíš zkrátka k sobě najít někoho, kdo ti s tím pomůže. Může to být, kamarád, sourozenec, kamarádka nebo rodina. Musíš mít k němu obrovskou důvěru, protože je důležité, aby ses se vším, co cítíš někomu svěřila. Ten někdo má být onen člověk. Není důležitá jeho reakce, ale to, že to řekneš nahlas. Mnohdy si to člověk ani neuvědomí, ale když to, co ho trápí, řekne někomu nahlas, mnohdy se mu velmi uleví. Takto bych uzavřela první bod.

 

2. Rodina
Mnohdy je to právě rodina, která v tvé změně udělá největší zlom. Pokud změnu tvé osobnosti přijme tzv. bez řečí, není co řešit. Nastává ale problém, kdy tvá rodina nemusí být zrovna přesvědčena, že je to změna k dobrému. Proto je lepší začít pomalu. Před kamarády se uvolni, buď svá, ale s rodinou se snaž být pořád taková jaká jsi byla, jen občas ukázat kdo doopravdy jsi. Poté zmírňuj a snaž se na své staré já zapomínat. Je důležité to brát takto pomalu. Rodiče jsou většinou zvyklí na to, jací jsme a změna ze dne na den by nemusela být tím nejlepším řešením.

 

3. Uvolnit se? Proč?
Pokud si stále říkáš: „No jo, ale jak mám, jako být taková jaká jsem?“ Jednoduše jdeme na to:


1. Uvolni se
2. Chovej se, tak jak se chovat chceš
3. Říkej to, co ti padne na jazyk (myšleno v dobrém smyslu)
4. Nepřetvařuj se
5. Vše říkej otevřeně
6. Neboj se oslovovat nové lidi
7. Zpočátku si budeš připadat trapně jako já, ale to si řekni: „No a co…“ Já jsem si připadala strašně trapně, ale den ode dne to bylo menší a menší a jak jsem pozorovala i změny rodičů k mému chování, zkrátka velmi mne to nabilo energií.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:
Co kluci na holkách milují? 
Jak být vytrvale motivována v hubnutí?

 

4. Sny
K tomu, aby ses sama sobě otevřela, je také důležité plnit si sny. Piš si je na papírek a každý týden jeden ze svých snů splň (musí to být splnitelné sny).

 

5. Párty…
Posledním bodem bych chtěla tento článek uzavřít a zbytek vám povědět až ve #2. K tomu, jak se uvolnit jsou nejlepší párty, kde je hodně lidí. Tam jsou většinou všichni uvolnění, a tak si nebudeš připadat, že tak vyčníváš. Zkrátka za podpory správných lidí dokážeš vše.1 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •