Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Angličtina, tvoje noční můra. Tak moc bys chtěla začít mluvit plynule anglicky, ale nejde ti to?

Začni mluvit anglicky

Angličtina
zdroj: Thinkstockphotos Angličtina
aktualizováno 20.08.2014, 00:00 | 20.08.2014, 00:00 | Hančí/Krasna.cz

Angličtina, tvoje noční můra. Tak moc bys chtěla začít mluvit plynule anglicky, ale nejde ti to?

 

Mám pro tebe 4 body, s kterými se lehce přiblížíš tvému snu.
Teď o prázdninách máš mnoho času, a tak se věnuj angličtině každý den přibližně hodinku. Aby ses při „učení“ cítila co nejpohodlněji, připrav si třeba nějaký obložený talíř zeleninou či ovocem a snaž se ať se cítíš pohodlně. Při pohodlí ti to určitě půjde rychleji.

 

Mně se osvědčily tyto 4 body. Každému jsem se věnovala každý den 15 minut. Pokroky jsou opravdu znát.

 

1. Slovíčka

 

Bez slovní zásoby by to nešlo. Začni se jim věnovat hned ze začátku, dokud tě to ještě baví a ještě z toho nejsi unavená. Najdi si na internetu nějaká slovíčka podle lekcí, nebo použij tvůj starý sešit ze školy a nauč se jich každý den 15. To znamená, že na každé slovíčko máš 1 minutu. To opravdu není mnoho, ale když tvou mysl budeš takto každý den trénovat, potom to pro tebe bude zlepšení i ve školní dny. Jak se naučit slovíčka?

 

Kartičky

 

Napiš si na kartičky z jedné strany české slovo a z druhé anglicky, potom si je různě pokládej na stůl a říkej. Vždy když slovíčko několikrát řekneš správně, dej si ho pryč a pokračuj, až ti zbudou jen ty nejtěžší slovíčka, ty dále procvičuj. Velkou výhodou u kartiček je to, že je můžeš použít na všechna slovíčka.

 

Obrázky

 

Někomu pomáhá, když si nejdříve nakreslí to, co slovíčko znamená, a pak si to procvičuje.

 

Rozbor

 

Je to velice složité a jen málo komu tato taktika vyhovuje. Jedná se o to, že z písmen se vytvoří věta. Např: slovíčko opravdový - true - Tato Rubrika Už Existuje - na každé začáteční písmeno si utvoříš nějaké slovo do věty, a vždy když se řekne opravdový, řekneš si: „To je to s tou rubrikou.“ A zbytek věty dáš dohromady. Velkou nevýhodou je, že tento způsob moc lidí nechápe a nedá se to použít u všech slov.

 

Je i mnoho dalších způsobů, jak si slovíčka zapamatovat, ale každý si musí najít ten svůj. Tak hledej.

 

 

PŘEČTI SI TAKÉ: 

Nauč se angličtinu zábavnou formou

Snadno a rychle vylepši svou angličtinu

Efektivní učení angličtiny i jiných jazyků

 

 

2. Čtení

 

I když se to nezdá, čtení je velká potřeba k tvé správné výslovnosti. Najdi si nějaký text a začni ho číst. Pokud máš tu možnost, nejdříve si ho poslechni, a poté ho zkus číst. Velmi důležité je ale to, že když čteš, měla by si číst nahlas. I když ti to připadá trapné, když budeš číst nahlas, naučíš se více, než kdyby sis to četla potichu.

 

3. Časy

 

Určitě víš, že angličtina má mnoho časů - sepiš si ty, které již umíš, a každý den se nauč další. Samozřejmě jich není tolik, a tak se nový čas nauč jen jednou za týden. Pokud se zrovna nový čas neučíš, vždy ke každému času vymysli každý den nějakou větu. Každý den rozdílnou. Naučíš se tak s časy pracovat a používat je k tomu, ale nestačí, abys napsala jen kladnou větu, ke každému času napiš: kladnou větu, otázku, odpověď na otázku, zápornou větu a větu ve třetí osobě jednotného čísla.

 

4. Seriál

 

Najdi si nějaký seriál, který je namluven anglicky, a každý den se na kousek koukni. Já jsem vždy koukala na seriály bez titulků, protože když tam byly, soustředila jsem se jen na titulky a ne na slova, proto je lepší anglický seriál s anglickými titulky, tam si procvičuješ i výslovnost.

 

Samozřejmě si můžeš plán upravit podle tebe, mně se angličtina minulé prázdniny velice zlepšila, ale věnovala jsem se jí intenzivně každý den a pokroky jsou opravdu znát.3 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •