Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Naší společnosti často chybí tolerance. Člověk nemůže být jiný, musí jít s davem, jinak je špatný, divný, hloupý a ostatním jím pohrdají.

Homosexualita není zločin

Homosexuálové
zdroj: Thinkstockphotos Homosexuálové
aktualizováno 17.10.2013, 00:17 | 17.10.2013, 00:02 | Elvíra Kamrlová/Krasna.cz

Naší společnosti často chybí tolerance. Člověk nemůže být jiný, musí jít s davem, jinak je špatný, divný, hloupý a ostatním jím pohrdají.

Spousta lidí je jiných, mají jiné názory než většina, vypadají jinak, mají jiné zvyky a kvůli naší společnosti se snaží svou pravou osobnost skrývat. Není to ale škoda?

Homosexualita není zločin. Bohužel to tak ale vždy nebylo. Když se podíváte do historie, zjistíte, že za přiznání k této menšině v jisté době hrozil i trest smrti. Někteří jedinci se dokonce snažili homosexualitu léčit, jakoby to byla nějaká nemoc. A jak? Elektrošoky přímo do hlavy. Zní to šíleně, že? Dobrá věc je, že časem se stáváme tolerantnější. Zeptej se babičky, jak se lidé chovali ke gayům či lesbám. Ve srovnání s dnešními dny je to opravdu rozdíl. I tak se ale najdou lidé, kteří se snaží druhým ubližovat, jen pro jejich rozdílnost.

PŘEČTI SI TAKÉ:
Ať už jsi na kluky, holky, či obojí, nezapomeň, že pořád jsi to ty!
Tvá kámoška je lesba. Co s tím?

Velice důležité je místo, na kterém žiješ. V malé vesnici se všichni znají, jsou schopní se pomlouvat a každý si vidí až "do talíře“. Možná jsi už byla v nějakém velkém městě, například v Praze. Potkáš zde spoustu národností a typů lidí. Jestliže navštívíš nějakou větší zahraniční metropoli, například Londýn, budeš se opravdu divit. Lidé nosí to, co chtějí, chovají se přirozeně a nikdo na ně nepoukazuje. Snad to tak jednou bude i u nás.

Každý z nás by měl začít u sebe. Čím jsou homosexuálové špatní? Tím, že jsou jiní? Tím, že nesplňují očekávání společnosti? Osobně mám pár kamarádů a kamarádek, kteří k těmto menšinám patří a upřímně, jsou to velice hodní lidé. Jsou tolerantní, snaží se vám vždy vyjít vstříc, pomoci…Nezbývá než doufat, že jednou bude v Česku společnost, která nebude druhé odsuzovat jen za to, jací doopravdy jsou.6 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •