Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Jsi naštvaná na kamarádku, že dala přednost svému klukovi, už s tebou netráví tolik času a ty se cítíš sama? Nebo sis naopak ty našla kluka, a tak už na kamarádky nemáš moc čas – a ony to nedokáží pochopit? Co je vlastně důležitější, láska, nebo k...

Je důležitější kamarádka, nebo tvůj kluk?

Kamarádky
zdroj: Thinkstockphotos Kamarádky
aktualizováno 13.04.2013, 00:40 | 13.04.2013, 00:24 | Hogreta/Krasna.cz

Jsi naštvaná na kamarádku, že dala přednost svému klukovi, už s tebou netráví tolik času a ty se cítíš sama? Nebo sis naopak ty našla kluka, a tak už na kamarádky nemáš moc čas – a ony to nedokáží pochopit? Co je vlastně důležitější, láska, nebo kamarádství?

Je jen málo věcí, které tolik záleží na našem věku. Řekla bych, že tohle je jedna z nich. Pokud je nám třináct, tak jsou pro nás kamarádky prioritní, protože kluci v tomhle věku... - no, co si budeme povídat. Možná se nám nějaký líbí, možná ho máme i rády, ale většinou to nemá žádnou budoucnost. Také ještě nemáme důvod se vázat. Ještě ani nevíme, jak silná může být partnerská láska a co všechno to obnáší, a tak nechápeme, proč by měla mít láska přednost. Ty, co dají přednost klukovi před kamarádkou, odsuzujeme. Bereme to jako zradu. A vlastně oprávněně.

Řekla bych, že přibližně ve věku do patnácti let by měly být důležitější kamarádky. Jsou totiž stálé, narozdíl od kluků. Kluky si teprve "oťukáváme", naše vztahy většinou nejsou nic dlouhodobého (a tři měsíce za dlouhodobý vztah opravdu nepovažuji). Kluci přicházejí a odcházejí, zatímco přátelé zůstávají. Samozřejmě že by nám kamarádky měly to, že jsme zamilované, ze srdce přát. Měly by tolerovat, že s nimi už netrávíme tolik času, ale čeho je moc, toho je příliš. Rozhodně by si neměly připadat odstrčené a nepotřebné. Pořád by měly být těmi důležitějšími.

Jenomže ať se nám to líbí, nebo ne, tak jednou se přehoupneme do stavu, kdy pro nás bude náš kluk důležitější. A naše kamarádky to budou muset pochopit. A to i když se této myšlence sebevíc bráníme a říkáme, že "já bych nikdy nic takového neudělala". Uděláme. V této době mu už přestaneme říkat "můj kluk" a začneme používat "můj přítel" a "můj partner". Je to taky docela pochopitelné, že je nyní důležitější on, protože kamarádku si do obýváku nenastěhujeme a rodinu s ní také zakládat nebudeme. Nebudeme s ní žít, proto je pro nás důležitější vztah s naším partnerem – to s ním nás čeká budoucnost. Kamarádky už vídáme méně, ale i tak je důležité si je udržet a občas se s nimi alespoň sejít. Jsou totiž věci, které se nejlépe probírají s kamarádkami – a náš chlap, ať už je jakkoli chápavý, prostě některé věci nepochopí. A mluvit celý život jen se svým přítelem je taky docela na palici.

PŘEČTI SI TAKÉ:
TEST: Mají tě tvé kámošky opravdu rády?
Jak si udržet dobrou kamarádku

Zajímavé na tom je, že v určitém věku i kamarádky pochopí, že partnerství je důležitější. I ony si najdou partnery a i ony s nimi začnou plánovat společný život. Neznamená to ale, že by tím kamarádství skončilo, to rozhodně ne. Jen se přesune na trošku jinou úroveň. I ty najednou přestaneš na akci zvát pouze kamarádku, ale společně s ní pozveš i jejího přítele. Z "ona" se stane "oni" a z "já" se stane "my".

Času na kamarádky pak už není tolik, jako ho bylo, když jsme byly ještě na základce nebo na střední. O to víc se začneme vážit každé společné minuty. Na dámský dýchánek budeme těšit už čtrnáct dní dopředu.

Přátelství je vždy hodně důležité, a pokud je opravdu silné, může bez problémů vydržet až do dospělosti. Kdo říká, že přátelství na celý život neexistuje, prostě takové přátelství nezažil. Ale partnerství je také hodně důležité. Vybíráme si přece člověka, který třeba jednou bude otcem našich dětí. A i partnerství může vydržet na celý život.

Co by tedy mělo mít přednost? Myslím si, že opravdoví přátelé pochopí, že každý k životu lásku potřebuje, a nebudou tedy žárlit a nebo někomu něco vyčítat. Není přece proč, tím se přátel přece nezbavujeme. Na druhou stranu partner, se kterým stojí za to mít vztah, bude také tolerovat naše přátele. Protože na otázku "přátelství vs. láska" nelze tak jednoznačně odpovědět. Praví přátelé a pravá láska totiž chápou, že k životu je důležité obojí - a nikdy by nás nepostavili do situace, kdy bychom se musely mezi nimi rozhodovat.

A co si myslíš ty? Je pro tebe důležitější přátelství, nebo láska? Proč?13 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •