Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Určitě jsi o tomhle už někdy slyšela. Říká to kamarádka, když se jí svěřuješ se starostmi s přítelem, můžeš se to dočíst na internetu. Ale je to opravdu pravda? Dá se láska poměřovat žárlivostí?

Kdo nežárlí, nemiluje

žárlivost a láska - 1
zdroj: Thinkstockphotos žárlivost a láska - 1
aktualizováno 16.04.2014, 00:00 | 16.04.2014, 00:00 | Hogreta/Krasna.cz

Určitě jsi o tomhle už někdy slyšela. Říká to kamarádka, když se jí svěřuješ se starostmi s přítelem, můžeš se to dočíst na internetu. Ale je to opravdu pravda? Dá se láska poměřovat žárlivostí?

"Kdo nežárlí, ten nemiluje." To je jen mýtus. Věta, kterou si jednou vymyslel někdo, kdo tak chtěl obhájit sám sebe a svoji žárlivost. Láska a žárlivost jsou totiž dvě úplně odlišné věci, nejde z jedné posuzovat tu druhou. Člověk klidně může milovat a nežárlit. Dokonce může i žárlit a nemilovat. A samozřejmě může milovat a žárlit dohromady. Takže co to vlastně ta láska a žárlivost je?

 

Láska je velice kladný cit, který nás naplňuješ štěstím. A opravdová láska by měla být nepodmíněná. Matky milují své děti bez ohledu na to, jestli jsou na ně zrovna naštvané nebo na to, jestli zrovna něco neprovedly. V lásce jde o toho, koho milujeme, ne o nás.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

Práce v médiích? Cesta může být trnitá!
Recenze: Ivana Peroutková - Mia Flor
Babičkovské rady na nachlazení!

 

Žárlivost je ale negativní pocit, který nás štěstím rozhodně nenaplňuje. Žárlivost je potřeba vlastnit. Proto žárlíš na svého přítele – protože máš pocit, že patří tobě, a že žádná jiná holka se o něho nemá co zajímat. Může se dokonce stát, že třeba žárlíš na kamarádku, protože ona se někomu nebo něčemu věnuje více než tobě. Vidíš, jak je žárlivost vlastně sobecká? V žárlivosti vůbec nejde o toho druhého, ale jde jen o nás samotné.

 

 

Žárlivost už zničila ne jeden vztah. Jak vlastně taková žárlivost vzniká a proč žárlíme? Jak už jsem zmínila, tak v žárlivosti jde především o nás samotné. Většinou žárlíme proto, že svému protějšku dostatečně nevěříme a nebo proto, že sami podle sebe posuzujeme druhé. Když člověk ví, že mu nedělá problém podvádět, bývá ke svému partnerovi většinou mnohem více žárlivější, než člověk, který je věrný. Třetí důvod k žárlivosti je potom často naše nízké sebevědomí. Člověk, který se podceňuje a nepřipadá si dost dobrý, většinou podlehne pocitu, že není ani dost dobrý pro svého partnera. Lidé, kteří si nesou z předchozích vztahů špatné zkušenosti, mají většinou tak pochroumané sebevědomí, že mají problém komukoliv věřit.

 

Takže jak s žárlivostí bojovat? Když budeš zdravě sebevědomá holka, která si je jistá svou věrností a budeš příteli věřit, nebudeš mít důvod žárlit. Nezapomínej na to, že mírná žárlivost se ve vztahu ještě překousnout dá, ale když překročíš nějakou rozumnou míru, vašemu vztahu to může zasadit kudlu do zad.

 

A jak jsi na tom ty? Žárlíš na svého přítele nebo on na tebe? Myslíš, že žárlivost je ve vztahu dobrá? Čím je způsobená žárlivost ve tvém vztahu s přítelem? Poděl se v komentářích :-)2 hlasů
Vaše hodnocení
 

Všechny blogerky a blogeři

  •