Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Myslíš si, že víš o sexu všechno? Potom si přečti těchto deset věcí, které tě možná překvapí.

10 věcí, které jsi o sexu netušila

aktualizováno 25.02.2012, 11:13 | 25.02.2012, 00:00 | tej

Myslíš si, že víš o sexu všechno? Potom si přečti těchto deset věcí, které tě možná překvapí.

Jak vznikají děti, určitě víš, ale nemysli si, že tímto vše končí. Dokonce i vědci neustále přicházejí sexu na kloub a každý den se dozvídají další a další novinky. Které věci se již ví, ale nejsou tolik rozšířené? Co z toho jsi už znala předtím?

 

Genetika ovlivňuje ztrátu panenství

 

Je zřejmě, že se každý člověk rozhoduje sám, kdy bude mít první sex. Nedávané studie však ukazují, že tvá genetika hraje důležitou roli v tom, jak brzy toto důležité rozhodnutí uděláš. Jak je to možné? Vědci dokázali, že dědičné znaky, jako je impulzivnost, mají vliv na rozhodnutí. Je nutné brát taky v potaz, že významnou roli hraje i sociální okolí, které tyto poznatky mohou narušit.

 

 

Klitoris je většinově vnitřním orgánem

 

Klitoris, neboli poštěváček, určitě znáš. Víme, kde se nachází, co způsobuje a jak je citlivý. Jenže ten kousíček, o kterém všichni víme, je jen malá špička celého orgánu. Ve skutečnosti se totiž celý klitoris nachází v pánvi a obsahuje více než osm tisíc nervových vláken, což je dvakrát tolik, než kolik se nalezlo ve špičce penisu.

 

Spermie jsou výživné

 

Jedno mužské vyvrcholení obsahuje spermie s obsahem 15 kalorií. Ve skutečnosti obsahují stejné množství bílkoviny, jako jedno velké bíle vejce. Navíc ještě obsahují vitamín C, vápník, hořčík, draslík, vitamín B12 a zinek.

 

Sex jako léčitel

 

Pokud máš sex minimálně jednou až dvakrát týdne, posílí tvůj imunitní systém, protože zvyšuje hladinu imunoglobulinu v těle. Imunoglobulin je protilátka, která žije ve slinách a sliznici. Pomáhá zastavovat nachlazení a chřipku dřív, než se viry dostanou přes sliznici úst a nosu dále do těla.

 

 

Sex dělá ženy atraktivnější

 

Během sexu se v těle ženy zvyšuje hladina estrogenů. Pokud se s partnerem miluješ aspoň dvakrát týdne, pomůže ti estrogen k lesklejším vlasům a jemnější pokožce. Je to takový pramen mládí pro ženy. Navíc zvýšený krevní tok při orgasmu pomáhá k růžovým tvářím a červeným rtům. Takže zapomeň na kosmetiku a hurá do postele.

 

Každý sexuálně aktivní jedinec je nakažený

 

Studie ukázaly, že 80 % procent sexuálně aktivních jedinců má v sobě nějaký sexuálně přenosný vir, aniž by o tom vědělo. Za život totiž zpravidla vystřídáme několik sexuálních partnerů a můžeme počítat s tím, že i oni vystřídají mnoho partnerek. Naštěstí se většina virů nijak neprojevuje.

 

Antikoncepce mění ženský pohled na muže

 

Už dávno se ví, že má antikoncepční pilulka vliv na libido ženy, ale nyní se ukazuje, že může mít daleko větší vliv na sexuální život. Nedávná studie ukázala, že ženy, které berou tyto pilulky, mívají za partnery méně atraktivní muže, kteří jsou navíc horší v posteli. Proč? Protože tito muži nabízejí možnosti pro dlouhodobý vztah. Ženy jsou sice méně uspokojené, ale šťastnější. Je také dokázáno, že ženy, které berou pilulky, mívají v průměru o dva roky delší vztah, než ty, které je neberou.

 

 

Jídlo ovlivňuje chuť spermatu

 

Žadoní tvůj přítel o polknutí? V tom případě ho donuť ke změně jídelníčku a budeš mile překvapena. Třeba káva a pivo dodávají spermatu hořkou chuť, naopak sladké ovoce, jako je ananas, meloun nebo kiwi, zanechávají sladší chuť. Maso a ryby chutnají po másle, švestky, brusinky a likéry sperma oslazují. Mléčné výrobky moc dobře nechutnají.

 

Ženská sexualita je do značné míry tajemstvím

 

Dokazuje to třeba fakt, že se vědci nedokáží shodnout na tom, zda existuje G-bod. Ženskou ejakulaci přijali až po dlouhých hádkách. Většina kritiků G-bodu argumentuje tím, že mnoho žen vaginální orgasmus neprodělalo. Navíc ukazují, že v celé pochvě neexistuje žádné místečko, které by mělo větší množství nervových zakončení. Vědci ženskou ejakulaci sice přijali, ale nyní se zase hádají o to, kde vzniká a co obsahuje. Mnozí tvrdí, že se jedná prostě o moč, ostatní toto popírají.

 

Ženský orgasmus je velmi často studován

 

Někteří vědci neustále studují, proč existuje například klitoris, když slouží čistě jen k uspokojení ženy. Ženská sexualita je prostě jedním velkým tajemstvím. V podstatě je to také kvůli tomu, že se sexuální život jako takový studuje otevřeně teprve posledních dvacet let. Dřív to prostě bylo nepřípustné.5 hlasů
Vaše hodnocení