Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Pubertální láska je komplikovaná, ale krásná věc. Není řečeno, že žádný jiný druh romantické lásky není, ale lásky v období puberty jsou kapitola sama pro sebe.

13 věcí, které by měla teenagerka vědět o lásce

Láska - 3
zdroj: Thinkstockphotos Láska - 3
aktualizováno 18.12.2016, 00:55 | 18.12.2016, 00:55 | krasna.cz/roh

Pubertální láska je komplikovaná, ale krásná věc. Není řečeno, že žádný jiný druh romantické lásky není, ale lásky v období puberty jsou kapitola sama pro sebe.

Může to být také částečně proto, že tvé tělo prochází řadou změn a hormony tě doslova ovládají a ty ještě stále objevuješ, kdo vlastně jsi. V tom případě, ti to náctiletá láska trochu komplikuje, ale to je právě to krásné, v těchto letech je tvá mysl zcela otevřena všemu novému a je velice flexibilní. Láska není jednoduchá, ale máme pro tebe pár věcí, které ti pomohou ji lépe porozumět.

 

1. Vždycky buď sama sebou
Musíš přestat pokládat otázky jako: "Jak se mám teď chovat?" Nemusíš se chovat nebo dělat věci jako někdo. Vždycky bys především měla být sama sebou. Samozřejmě bys měla mít na mysli určitá pravidla slušného chování, ale ta celkovou esenci tvého já nijak neovlivňují.


2. Úsměv dělá divy
Pokud se neustále ptáš, jak bys mohla zaujmou nějakého kluka pak věz, že úsměv je důležitou zbraní. Dokáže totiž tvůj obličej rozzářit, dělá tě mnohem atraktivnější, šťastnější a přístupnější. A i když ten na kterého si myslíš neopětuje tvé city, v místnosti bude určitě někdo, kdo si tvého krásného úsměvu všimne.

 

 

3. Stejně staří kluci, jako jsi ty, jsou úplně stejně vyděšení
nenech se zmýlit jejich machrováním a velkým sebevědomím. Kluci jsou úplně stejně zmatení, pokud jde o lásku. Jen hrají, že jsou hrozně zkušení, protože společnost na ně klade tlak, že by měli být kluci vždy těmi iniciátory ve vztazích. Zkus jim vyjít vstříc a odveď svůj díl práce, i když to může být pořádně na nervy.

 

4. Můžeš pozvat kluka na rande
Už je dávno pryč ta doba, kdy bylo hotové tabu, aby holka pozvala kluka na rande jako první. Pokud se ti někdo líbí, tak to prostě zkus. Je úplně jasné, že děs z toho, že ti řekne ne je šílený, ale není mnohem horší pomyšlení, že ti vyklouzne mezi prsty, aniž by ses pokusila s tím něco udělat?

 

 

5. Nemůžeš nikoho donutit, aby tě miloval
Někdy je to úplně jedno jak moc někoho miluješ, pokud ten druhý neopětuje tvé city. Můžeš se třeba stavět na hlavu a nikdy to nevyjde! Musíš se naučit to akceptovat a jít dál.
Pokud musíš všechno dělat sama, pak tě asi moc nemiluje
Jestliže se někomu líbíš, pak se bude snažit aby si získal tvoji pozornost. Nebudeš se muset strašně snažit o to, abys aspoň o kousek prodloužila společnou konverzaci. Nebudeš mu muset psát pokaždé první nebo se k němu jako první hlásit, když se náhodou sejdete na nějakém místě. Myslím, že chápeš, že? Takže pokud není absolutně plachy a stydlivý, pak o tebe nemá zájem, protože jinak bys nemusela všechno dělat sama.

 

6. Není žádná uzávěrka pro první polibek
Spousta holek se strašně hrne do svého prvního polibku. Všechno se ale nemusí uspěchat, bylo by lepší, kdyby ses naučila prostě nechat všechno plynout a nezasahovat. Ono to přijde až bude ten správný čas.


7. Jestli si nejsi jistá, řekni ne
Nikdo tě nemůže nutit k něčemu, co nechceš a na co nejsi připravená. Co se lásky mezi puberťáky týče, je toto pravidlo aplikováno především na sexuální aktivity. Ovšem samozřejmě ho můžeš použít i v případě, že tě někdo nabádá vyzkoušet drogy, alkohol nebo tě láká na místa, která neznáš.

 

 

8. Sex nic nedokazuje
Pokud ještě nejsi připravená na sex, tak mu to dej vědět. Stejně jako cokoli jiného, co ti není po chuti. To, že se s ním vyspíš není důkaz lásky. Nevěř všem jeho výmyslům. Nikdy tě nikdo nesmí nutit k něčemu co nechceš, Ne znamená ne a pokud to nerespektuje, říká se tomu znásilnění. Pokud se ti to stalo, musíš to nahlásit!


9. Vyber si kamarádky místo kluka
Milostná vzplanutí přijdou a zase odejdou, ale tvoji kámoši zůstávají. Pokud najdeš opravdové přátele, potom je nikdy neopouštěj a nezapomínej na ně kvůli klukovi. Hýčkej si je, protože oni jsou tvá rodina.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Tohle by ses měla naučit z minulých vztahů! 1. díl

Víš, jak líbat vášnivě a romanticky? Naučíme tě to!

KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Jaký věkový rozdíl je tak akorát?

 

10. Musíš nastolit rovnováhu
Teď jsme si sice řekli, že máš dát přednost kamarádům, ale pokud už nějakého kluka máš, pak by zase nebylo dobré ho zanedbávat, musíš nastolit rovnováhu. Nejlepší samozřejmě je, když tvůj kluk vychází dobře s tvými kamarádi a oni ho mají rádi.

 

11. Prostor může být dobrý
Láska vyžaduje velkou spoustu času a energie. Může to někdy oba zúčastněné vyčerpávat. Je dobře, když si občas dáte trochu prostoru. Věř tomu nebo ne, ale lidé jsou jako stromy, pokud jim nedáš prostor, nikdy nebudou mít možnost dorůst do plné své krásy.

 

 

12. Život nekončí rozchodem
Puberťáci kvůli svým rozbujelým hormonům všechno strašně prožívají, a tak i rozchod po ně bývá něčím nepředstavitelně šíleným. Věř, že rozchody přijdou a bude to bolet, ale neznamená to, že tím končí tvůj život. Po tom, co se se vším vyrovnáš, i když to bude asi nějakou chvíli trvat, se zase zvedneš jako Fénix z popela a budeš díky té bolesti, kterou sis musela prožít mnohem silnější.

 

13. Kluci nejsou jediní, co na světě existuje
Pokud tvůj milostný život právě teď trochu skomírá, tak se zaměř na jiná odvětví svého života. Jsou tu tvoje koníčky, vzdělání, kamarádi, rodina! Nezapomínej sama na sebe, své zvyky a svůj osobní rozvoj. Opravdu je život o spoustě jiných věcech než o klucích, proto je nenech nebo nenech jejich absenci přivést tě do deprese.13 hlasů
Vaše hodnocení