Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Může nastat hodně případů, kdy zrovna nechcete mít sex. Buď jste ještě neměly své poprvé a prvního sexu se bojíte nebo na něj nejste ještě připravené, nechcete uspěchat fáze vašeho vztahu nebo zkrátka nemáte náladu. Bojíte se, že to váš kluk nepoc...

Jak mu říct, že nechcete mít sex? 3 různé důvody, 3 skvělá řešení

nechuť na sex
zdroj: Getty Images nechuť na sex
aktualizováno 24.06.2019, 00:00 | 24.06.2019, 00:00 | Krásná.cz

Může nastat hodně případů, kdy zrovna nechcete mít sex. Buď jste ještě neměly své poprvé a prvního sexu se bojíte nebo na něj nejste ještě připravené, nechcete uspěchat fáze vašeho vztahu nebo zkrátka nemáte náladu. Bojíte se, že to váš kluk nepochopí? Často se to stane jen proto, že jste mu dostatečně nevysvětlily, proč se vám zrovna nechce. On tak musí dojít k vlastním závěrům a malér je na světě.

Když totiž klukovi jen stručně řeknete, že sex opravdu ne, začne si sám odpovídat na otázky proč. Nelíbí se vám až tak moc? Nepřitahuje vás? Chcete s ním jen kamarádit? Už ho nemilujete? Není dobrý v posteli? Podvádíte ho snad s někým jiným? To všechno jsou věci, které se mu honí hlavou. Právě kvůli těmto myšlenkám, které si musel sám zodpovědět, vás může opustit. A vy si to vykládáte tím, že vás měl jen do postele.


1. Když jste panny a ještě chcete chvíli být


Ztráta panenství je pro mnoho dívek zlomový okamžik. Některé o to chtějí přijít co nejdřív a jiné to zase ze strachu co nejvíc oddalují. S někým sice chodíte, ale cítíte, že tak úplně dospělé ještě být nechcete?


Rozhodně neodpovídejte na klukovo naléhání slovy "příště" nebo "dneska ne", když to tak necítíte. Takhle by ho totiž opravdu přešla trpělivost. Nebojte se, že když ho požádáte ještě o pár měsíců čekání, tak uteče. Samozřejmě se to může stát, ale kdyby to udělal, tak by vás tím stejně jen vydíral a s takovým by nemělo cenu mít vztah.

 

nechuť na sex
(Foto: Getty Images)


Pokud samy nevíte, kdy budete chtít zažít své poprvé, s klidným srdcem mu to sdělte. Alespoň to bude neplánované a uvidíte, že takové spontánní akce jsou vždycky nejlepší, i když se to týká sexu.


2. Když ještě nejste připravené se s ním vyspat


Je jasné, že sex na prvním rande se nedoporučuje. Některé dívky potřebují měsíc nebo až rok, než se se svým novým objevem vyspí, přestože už dávno nejsou panny. Myslet si však, že klukovi bude stačit oznámení, že ještě nejste připravené, je špatně. Spíš byste s ním měly probrat, proč s ním ještě nechcete jít s ním do postele.


ČTĚTE TAKÉ:

Je špatný sex důvodem k rozchodu?
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: Baví nás i rande bez sexu
První sex? S kým si ho (ne)užiješ


Cítíte k němu nedůvěru a chcete si ho proklepnout? Oddalování sexu mu stejně nezabrání v tom, aby si pak našel jinou. Raději s ním všechno na férovku proberte a buďte k němu upřímné. Nemáte na sex chuť, protože vás váš bývalý kluk tak akorát využíval? Klidně mu to řekněte, prohloubí to vaši důvěru a pomalu se tak na první milování s ním začnete připravovat.


3. Když zrovna nemáte náladu


Jste spolu ve vztahu a sexuální život vám klape, občas ale zkrátka nemáte chuť? Nevydírejte svého kluka tím, že udělal to či ono špatně a zkazil tím vaše choutky. Spíš se zamyslete, proč se vaše menší nedorozumění, kvůli kterým se vám s ním podle vás nechce spát, nedají srovnat právě v posteli. Třeba během sexu myslí až moc na sebe.


Neříkejte mu proto, že s ním nebudete spát, protože vám nepomohl s vaším referátem. Raději mu sdělte, co byste mohli na vašem sexuálním životě zlepšit, abyste na to měli náladu, i když budete zrovna rozhádaní.0 hlasů
Vaše hodnocení