Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Zdá se to být relativně krátký časový úsek, ale divili byste se. Za třicet vteřin stihnete oloupat pomeranč, bez problémů si udělat oko na silonkách, nechat si ujet metro, nebo taky přijít o práci či o partnera, tedy o toho potenciálního. První do...

30 vteřin prvního rande rozhodne! Jak si to nepokazit?

Rande
zdroj: Getty Images Rande
aktualizováno 26.12.2018, 00:00 | 26.12.2018, 00:00 | Krásná.cz

Zdá se to být relativně krátký časový úsek, ale divili byste se. Za třicet vteřin stihnete oloupat pomeranč, bez problémů si udělat oko na silonkách, nechat si ujet metro, nebo taky přijít o práci či o partnera, tedy o toho potenciálního. První dojem máte možnost totiž udělat jen jednou. A vzniká za pouhých třicet vteřin, někdy možná stačí jen deset. A jak s nimi tedy naložit?

Psychologové se shodují, že 94 % prvního dojmu je o vzhledu. Se 6 %, která zbývají na nějaké to charisma, příjemný hlas, perfektní řeč těla nebo dechberoucí ostrovtip, už toho pak většinou moc nezachráníte. Děsivé? Ne, naopak. Se vzhledem totiž vždy můžete naštěstí něco udělat. A devadesátčtyřka je přece jen velké číslo.

 

30 vteřin ženských a mužských

 

Že to máme všichni stejně? Ani náhodou. Bohužel i v tomhle se obě pohlaví odlišují. Ženy jsou královnami detailu i celku zároveň. Během třiceti vteřin proskenují komplet všechno, co má muž na sobě. Ženský rentgen také pozná, zda si dotyčný pere a žehlí sám (a zda to umí), jaké volí módní značky a jak dlouho má outfit přibližně zakoupen. „Současně ženy zhodnotí mužovu postavu i celkovou upravenost zevnějšku. A jako bonus ještě zvládnou navnímat celkovou energii, která z dotyčného vyzařuje. Díky ultrarychlým mozkovým synapsím takřka okamžitě v duchu vyřknou fatální ANO nebo NE,“ vysvětluje osobní stylistka Lenka Zelenohorská.

 

Trendy outfit
(Foto: Getty Images)

 

A muži? Ti na to jdou trochu pomaleji, rozvážněji, ale o to důležitější pak jeho finální soud je. „Muž se totiž primárně zaměřuje na celkový vjem z ženiny postavy a na to, jak mu přijde atraktivní,“ prozrazuje odbornice. Odpoví-li si dvakrát za sebou ano, pak ho žena většinou zaujme a vydá se na podrobnější průzkum. Jak analytické, že?

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kam na první rande snů? 9 neotřelých nápadů pro všechny zamilované!
ANO a NE na prvním rande
KLUČIČÍ ZPOVĚĎ: O čem se bavit na prvním rande?

 

Nic to ale nemění na faktu, že o to víc by ženy měly dbát na svou upravenost a na to, co si na první schůzku obléknou. V čem nepohoříte?

 

* Pro obě pohlaví v zásadě platí stejné pravidlo: Oblékejte se o trochu lépe, než vyžaduje příležitost.
 

* Respektujte, co sedí vašemu typu postavy – jak stylově, tak velikostně.


* Je skvělé sledovat trendy, ale co je moc, to je někdy až příliš. Je lepší držet se při zemi, než se navléknout do něčeho, co vám nesluší.0 hlasů
Vaše hodnocení