Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Sex na jednu noc si dle průzkumů alespoň jednou za život dopřálo kolem 70 % lidí. Zatímco muži si tuto zkušenost vesměs užívají, více než třetina žen jednorázového sexu zpětně lituje.

4 důvody, proč se radši vykašlat na sex na jednu noc

Pár v posteli
zdroj: Thinkstockphotos Pár v posteli
aktualizováno 22.03.2018, 00:38 | 22.03.2018, 00:38 | Krásná.cz

Sex na jednu noc si dle průzkumů alespoň jednou za život dopřálo kolem 70 % lidí. Zatímco muži si tuto zkušenost vesměs užívají, více než třetina žen jednorázového sexu zpětně lituje.

Vyplývá to z nedávného průzkumu norských odborníků. Ti navíc zjistili, že rozhodujícím faktorem pro ženy je fakt, kdo sex iniciuje a jaký z něj mají prožitek. Ženy totiž sexu mnohem méně litují, pokud vyšla iniciativa z jejich strany a pokud je milostný akt opravdu uspokojil.


Dle nejnovějšího výzkumu odborníků z Katedry psychologie na Norwegian University of Science and Technology lituje sexu na jednu noc zhruba 35 % žen oproti jen asi 20 % mužů.


Důvod první: Výčitky kvůli výchově


Podle odborníků ženy mívají obecně větší pocit viny, který souvisí s tím, jak byly celé generace vychovávané. Děvčatům je od mládí stále podsouváno, že se musí chránit, že se musí ovládat a pokud ne, měly by se stydět.

 

Důvod druhý: Co když to nezůstane bez následků?


Ženám navíc hrozí vážnější důsledky náhodného sexu v podobě neplánovaného těhotenství, obecně jsou ženy též vnímavější k hrozbám sexuálně přenosných chorob.

 


Důvod třetí: Nebylo to z mé hlavy


Cílem výzkumu, který byl realizován mezi osmi stovkami univerzitních studentů do 30 let, kteří již někdy sex na jednu noc zkusili, bylo zjistit, co pocit lítosti z náhodného sexu ovlivňuje. Ukázalo se, že ženy své zkušenosti mnohem méně litují, pokud vyšla iniciativa k sexu z jejich strany. U mužů přitom iniciativa žádnou roli nehrála.


„Odhodlá-li se žena učinit první krok, poskytne jí to obvykle možnost mít sex s někým, koho si sama vybrala a kdo ji tedy přitahoval a byl jí sympatický. U takové ženy se navíc dá očekávat, že má velmi zdravé sexuální sebevědomí a zvládne si tak milostné dobrodružství režírovat podle svých představ. To vše tak snižuje riziko, že následně pocítí lítost ze svého jednání,“ vysvětluje Adam Durčák ze sexshopu Ruzovyslon.cz, který se zabývá zdravou sexualitou.


ČTĚTE TAKÉ:

Zlaté trio sexuálních praktik, které ti zaručí úžasný orgasmus
Orgasmus: když si nejsi jistá, že ho doopravdy máš
Předehra nebo délka penisu? NE! Víme, co je pro orgasmus opravdu důležitější


Důvod čtvrtý: Nestálo to za to


Dalším faktorem ovlivňujícím to, jak se ženy ohledně sexu na jednu noc budou následně cítit, je i to, jak moc si jej užily. Výzkum potvrdil, že ženy litují sexu, protože si ho málokdy užijí. Mají totiž problém s neznámým mužem dosáhnout orgasmu. Pokud ženy prožily skutečně naplňující zážitek, je vysoká šance, že ničeho litovat nebudou.


A protože muži naopak mají orgasmus a příjemné chvíle téměř vždy, pocity hanby a viny tolik nevnímají. U mužů tak výzkum žádnou podobnou spojitost nepotvrdil – kvalita sexu na jednu noc tedy pro pány není příliš směrodatná. „Výjimkou jsou však případy, kdy by byl sexuální zážitek doprovázen znechucením či odporem. Právě tyto pocity jsou dle průzkumu jak pro muže, tak i pro ženy nejčastějším důvodem, proč jednorázového sexu litují,“ uzavírá Adam Durčák.1 hlasů
Vaše hodnocení