Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Spolu s blížícím se koncem léta, přichází stále častěji řeč na letní lásky.

4 tipy, jak udržet vztah na dálku

vztah na dálku - 2
zdroj: Getty Images vztah na dálku - 2
aktualizováno 27.08.2018, 00:00 | 27.08.2018, 00:00 | MT

Spolu s blížícím se koncem léta, přichází stále častěji řeč na letní lásky.

Někteří věří v jejich trvání i po létě, jiní je zavrhují už od začátku. Co ale v případě, že jste se s vaším klukem zařekli, že to zkrátka společně zkusíte? A co můžete dělat v momentě, kdy vás „jako bonus“ od sebe dělí desítky kilometrů?


1) Udržujte kontakt, ale nepřehánějte to
To, co udržuje vztahy na dálku živé, je komunikace. Neměli byste ji proto rozhodně podceňovat. Vyberte si právě takový způsob komunikování, který bude vyhovovat vám a vašemu klukovi. Pro někoho je to obyčejné textování, někdo lépe funguje při volání. Technologie v dnešní době nabízejí nespočet různých možností a je jen na vás, které si vyberete. Myslete ale na to, že žijete tady a teď, a váš partner je desítky kilometrů od vás. Neměly byste proto viset na telefonu 24 hodin denně. Nezapomínejte na svou rodinu a přátelé, a věnujte se jim v momentě, kdy jste jim zrovna nablízku.

 

vztah na dálku - 1
(Foto: Getty Images)


Tip: Udělejte si z vaší komunikace rituál. Domluvte se, že spolu budete telefonovat nebo si dlouze psát vždy jeden den konkrétní den v týdnu. A slibte si, že právě v té době jste tu jeden pro druhého a u vaší komunikace vás nic nebude rušit.


2) Dělejte věci společně, jako byste spolu byli
Dívejte se na stejné filmy, čtěte si společné knížky. A pak si o nich popovídejte. Nejen, že se objeví nová, zajímavá témata k probírání, ale zároveň budete mít pocit, že jste si o trochu blíž.

 

vztah na dálku - 3
(Foto: Getty Images)


3) Naplánujte si společné věci, na které se můžete těšit
Vždycky byste měli mít, na co se těšit. Není totiž nic horšího, než se trápit ve vztahu na dálku, který nemá žádného konce. V takovém případě totiž tak trochu postrádá smysl. Zkuste si naplánovat další setkání a těšte se na něj.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Jak zvládnout vztah na dálku a nezbláznit se

8 triků, jak si udržet vztah na dálku

Vztah na dálku: může vám to vydržet?


4) Využijte volného času pro sebe
Mít čas sama pro sebe vůbec není špatná věc. Říká se, že když se s vaší láskou naučíte žít odděleně, spolu už vám to půjde samo. Navíc, pravděpodobně už do konce svého života budete žít v páru, tak hlavu vzhůru. Užívejte si dny, kdy nic nemusíte a věnujte se svým kamarádkám a rodině. Zkrátka buďte šťastné.0 hlasů
Vaše hodnocení