Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Měla by ve vztahu panovat upřímnost? Nebo je občas prostor pro milosrdné lži? Které větičky by mezi vámi dvěma dokázaly nepáchat řadu nepříjemností?

5 lží, které dokážou zničit vztah

aktualizováno 04.02.2012, 00:00 | 04.02.2012, 00:00 | Krasna.cz/trm

Měla by ve vztahu panovat upřímnost? Nebo je občas prostor pro milosrdné lži? Které větičky by mezi vámi dvěma dokázaly nepáchat řadu nepříjemností?

Člověku, kterého miluješ, určitě chceš říkat jen pravdu a být k němu za všech okolností upřímná. Jenže co když by ta pravda mohla tak trochu bolet? Dodržíš své předsevzetí o upřímnosti, nebo raději zvolíš milosrdnou lež? Jenže každý není tak nevinná, jak si možná namlouváš.

 

„Nebuď směšný, vůbec jsem s ním neflirtovala.“

 

I když jsi zadaná, bláznivě zamilovaná a máš oči jen pro toho jediného, možná máš i s dalšími kluky nadstandardně blízké vztahy. Nemusí jít hned o sex nebo intimitu, prostě se na ně jen víc usmíváš, při hovoru se dotýkáte, jste si prostě bližší, než s jinými. Jenže co když tě při takové konverzaci zahlédne tvůj kluk a nelíbí se mu, že se s jiným líbáš na pozdrav, držíš za ruku nebo se na něj při hovoru usmíváš? Pokud víš, že jste si blízcí, řekni mu to, ale rovnou řekni, že je to kamarád a že nemá důvod žárlit. Nepodněcuj jeho pochyby mlčením a zatajováním. Máš-li ale sama o svých citech k dotyčnému pochyby, raději si to rychle ujasni, nebo se vyvaruj situací, kdy by vás dva viděl spolu. Ty bys ho určitě také nerada viděla skvěle se bavit s blízkou kamarádkou.

 

„Ó ano, to je ono.“

 

Jednou z nejhorších lží, kterou ubližuješ všemu vztahu, je předstírání v posteli. Nehraj na něj, jak jsi vzrušená, nepředstírej orgasmus. Šidíš tím nejen jeho, ochuzuješ i sebe o slastné zážitky. Nemáš orgasmus? Přiznej to, víc komunikujte a hledejte nové a nové cesty, jak si udělat dobře. Křečovitým předstíráním nic nezachráníš.

 

 

„Tohle sis nezasloužil, je to blbec.“

 

Tvého drahého seřval šéf na brigádě, učitelka mu dala nepřiměřeně špatnou známku, vyjel na něj brácha kvůli kravině... On teď zuří a má po náladě a cítí se mizerně. Místo toho, abys spolu s ním spílala na ty, co mu ublížili, bys mu měla nabídnout klidné útočiště. Den blbec může mít každý, u tebe si od něj chce odpočinout. Pomoz mu raději přijít na jiné myšlenky. Pozor si také dej, když máš pocit, že by měl být naštvaný hlavně na sebe, protože kritiku si zasloužil. I když je to pravda a měl by na sobě zapracovat, zrovna v tuhle chvíli to slyšet nechce a nechápal by to. Nechej si moudré rady na jindy a teď mu nabídni otevřenou náruč.

 

PŘEČTI SI TAKÉ:

TEST: Jsi na kluky moc náročná?
Mýty o klucích, které nám ničí vztah
TEST: Proč ti nevyšel vztah?

 

„Tvoji kámoši jsou moc fajn.“

 

Každý je samozřejmě rád, když si jeho partner rozumí dobře i s jeho rodinou a přáteli. Nemáš to tak? Místo abys hrála, jak skvěle se s nimi cítíš a jak fajn lidi to jsou, přiznej mu, že ti nesedí, ale řekni proč. Neofrňuj se nad nimi, přijď s konkrétními důvody. Není nic špatného na tom, trávit občas svůj čas každý sám, jen s přáteli. Nejste siamská dvojčata.

 

„Nic se neděje, co by se mělo dít?“


My holky jsme díky vlivu hormonů trochu náladovější než kluci. Je to tak a je to fakt – netřeba to skrývat. Je dobré, když se s tím naučíš žít ty i on. Nemáš zrovna náladu? Poznal to na tobě a ptá se, co ti je? Místo odsekávání mu to přiznej. Ptá se proto, že ti chce pomoci, ulevit, přizpůsobit program situaci. Ptá se proto, že tě má rád a zajímá se o tebe a tvé pocity. Tak proč se nepodělit. Že sama neznáš důvod toho, proč jsi nenaladěná? Nevadí. Řekni, že ti prostě není dobře a zkus navrhnout program, který by to mohl změnit.4 hlasů
Vaše hodnocení