Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do archivu Přejít na televizní program Přejít na tn.cz Přejít na stránky Nova Cinema
Přihlásit »  |  Registrace »

Kondom je velmi častou antikoncepční pomůckou. Pokud se ale nepoužívá správně, hrozí nejen nechtěné otěhotnění, ale i nejrůznější nemoci!

5 nejčastějších mýtů o kondomech, díky kterým nemusí fungovat!

Kondom
zdroj: Thinkstockphotos Kondom
aktualizováno 27.04.2017, 00:40 | 27.04.2017, 00:40 | krasna.cz/120na80.cz

Kondom je velmi častou antikoncepční pomůckou. Pokud se ale nepoužívá správně, hrozí nejen nechtěné otěhotnění, ale i nejrůznější nemoci!

O kondomech panuje spousta mýtů. Některé z nich mohou být i zdraví nebezpečné.


1. Narušují spontaneitu sexu


Mnoho lidí pořád kondomy odmítá. „Obecně platí, že muži jsou v tomto ohledu lehkovážnější. Sex si chtějí takzvaně užít naplno a velmi často se odmítají chránit prezervativem kvůli tomu, že narušuje spontaneitu sexu,“ popsal jeden z hlavních důvodů Adam Durčák ze sexshopu Růžový slon.


Časté jsou také stížnosti, že kondomy omezují prožitek ze sexuálního styku. „Dnes však existuje široká nabídka různých druhů pánské ochrany, díky níž si lze její užívání zpříjemnit. Zatímco tlumivé kondomy obsahující anestetickou látku penis znecitliví a prodlouží soulož, extra tenké kondomy zintenzivňují prožitek při sexu,” popisuje Adam Durčák.

 

2. Snadno se protrhnou


Správně nasazený kondom jen tak neprotrhnete. Týká se to i těch nejtenčích. Věnujte ovšem pozornost datu spotřeby, které je vždy uvedené na obalu.


Někteří lidé se ze strachu z protržení paradoxně chovají rizikověji: používají dva kondomy najednou. Třením však může dojít k poškození.

 


3. Lubrikant na kondomech není bezpečný


Kondomy bývají lubrikovány, a dokonce se vyrábějí s nejrůznějšími příchutěmi. Veškeré výrobky se testují a jsou nezávadné. Rovněž výrobky s příchutí jsou určené především k vaginálnímu sexu. Nicméně nemusíte se bát použít je i při orálnímu sexu, vysvětluje web 120na80.cz. Lubrikant je při požití bezpečný.


4. Kondom mi nesedne


Řada mužů odmítá používat ochranu z důvodu, že jim „nesedne“. Nahlas se ozývají ti, kteří tvrdí, že je kondom škrtí. Tiše přikyvují druzí, kterým sklouzává.


Běžně měří prezervativ po obvodu okolo 56 milimetrů. Vyrábějí se ale i o 20 % tenčí než standardní kondomy (např. Durex Feel Ultra Thin). Kondomy nejextrémnějších velikostí nabízí výrobce My.Size. Tedy od průměru 4,7 centimetrů (délka 16 cm) pro menší přirození, až do průměru 6,9 centimetrů (délka 22,3 cm).

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kondom, nebo prášky? Nebo oboje?
Nechce kondom? Jak ho přesvědčit?
Vyznej se v kondomech


5. Kondom způsobuje vyrážku


Není to tak obvyklé, ale přesto se může objevit alergie na materiál, ze kterého se kondomy vyrábějí – tedy na latex. Po kontaktu s kondomem může dojít ke vzniku vyrážky, která připomíná ekzém, jde-li o muže. Alergické ženy pociťují nepříjemné svědění v pochvě, případně svědivý výtok apod.


Zmíněné příznaky ovšem nemusejí nutně znamenat, že jste alergičtí na latex. Podobné projevy má např. kvasinková infekce a řada dalších zdravotních problémů. Dřív než navštívíte lékaře, podívejte se do tabulky „zkřížené alergie“ – alergií na latex může trpět například ten, kdo je alergický na avokádo nebo vlašské ořechy.


Výrobci prezervativů s alergiemi počítají a nabízejí řešení v podobě jiných materiálů.0 hlasů
Vaše hodnocení